همه
۱۴۰۱/۰۷/۱۱

موقعیت عضویت موقت در حوزه مطالعات تاریخی، مؤسسه مطالعات پیشرفته پرینستون، آمریکا

مدرسه مطالعات تاریخی مؤسسه‌ی مطالعات پیشرفته واقع در شهر پرینستون برای دوره عضویت موقت پژوهشگران مهمان در سال آتی فراخوان داده است. علاقمندان تا 23 مهر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۱/۳۱

مدرسه تابستانه برخط درباره تاریخ جهانی و فراملی، مؤسسه دانشگاه اروپایی، ایتالیا

مؤسسه دانشگاه اروپایی یک مدرسه تابستانه برخط درباره تاریخ جهانی و فراملی با تمرکز بر اروپا برگزار می کند. علاقمندان تا 10 ردیبهشت برای اقدام فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۲/۲۷

فراخوان مدرسه تابستانه در حوزه تاریخ عمومی، دانشگاه وروکلاو، لهستان

دانشگاه وروکلاو با همکاری چند نهاد دیگر اروپایی در تابستان سال آتی یک مدرسه تابستانه در حوزه تاریخ عمومی(حوزه های مختلف تاریخ) برگزار می کنند. علاقمندان تا 12 فروردین برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۱/۰۴

فراخوان مدرسه تابستانه درباره آرشیوهای اسلام در روسیه، آکادمی علوم اتریش، اتریش

آکادمی علوم اتریش در وین یک مدرسه تابستانه با موضوع «آرشیوهای اسلام در امپراطوری روسیه از قرن 16 تا اوایل 20 میلادی» برگزار می کند. علاقمندان تا 9 اسفند برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۰/۱۵

فراخوان مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه تاریخ، دانشگاه مرکزی اروپایی، اتریش

دانشگاه مرکزی اروپایی برنامه های مختلفی در حوزه تاریخ در مقاطع ارشد و دکتری راه اندازی کرده است که امکان دریافت حمایت مالی هم برای آنها وجود دارد. علاقمندان تا 12 بهمن برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۴/۲۳

موقعیت فوق دکتری در حوزه تاریخ جهانی و حکمرانی، مدرسه آموزش عالی ناپل، ایتالیا

مدرسه جنوبی آموزش عالی واقع در ناپل برای شش موقعیت فوق دکتری در تاریخ جهانی و حکمرانی فراخوان داده است. علاقمندان تا نهم شهریور جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۴/۰۷

فراخوان هم‌اندیشی با عنوان «بازنویسی، تخصیص ها و استعاره کاراکترهای پیامبرگونه در متون دینی، ادبی و تاریخ‌نگاری اسلام پیشا مدرن»، پاریس، فرانسه

در شهریور سال جاری کنفرانسی با عنوان « «بازنویسی، تخصیص ها و استعاره کاراکترهای پیامبرگونه در متون دینی، ادبی و تاریخ‌نگاری اسلام پیشا مدرن» برگزار می شود. این هم اندیشی (به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی و عربی) در پی درک این چهره‌های خاص از فضاهای میان پیامبران جهان عرب ماقبل مدرن، بین یهودیت، مسیحیت و اسلام است. برای اطلاعات بیشتر و مشارکت در نشست به این ایمیل، پیام دهید: prophetes.itinerants@gmail.com
۱۴۰۰/۰۲/۲۶

موقعیت شغلی فوق دکتری در حوزه تاریخ جهانی، دانشگاه آزاد برلین، آلمان

دانشگاه آزاد برلین برای دو موقعیت شغلی در حوزه تاریخ جهانی (دو قرن اخیر) فراخوان داده است. علاقمندان تا سوم خرداد جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۲/۲۵

فراخوان کنفرانس درباره زنان و تاریخ اندیشه بین المللی، انگلستان

بنیاد لیوِهِیم در انگلستان در سال آتی کنفرانسی با عنوان «زنان و تاریخ اندیشه بین‌المللی» برگزار خواهد کرد. علاقمندان تا 31 اردیبهشت ماه سال جاری جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۲/۱۸

موقعیت شغلی فوق دکتری، مؤسسه مطالعات تاریخی آلمان، انگلستان

مؤسسه مطالعات تاریخی آلمان شعبه لندن برای موقعیت شغلی فوق دکتری فراخوان داده است. علاقمندان تا سوم خرداد جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۱۰/۱۸

بورس ارشد و دکتری در شاخه‌های مختلف تاریخ، دانشگاه مرکزی اروپا، اتریش

دپارتمان تاریخ دانشگاه مرکزی اروپا واقع در شعبه وین این دانشگاه، به دانشجویان ارشد و دکتری در شاخه‌های مختلف تاریخ تطبیقی بورس می‌دهد. علاقمندان تا 13 بهمن جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

موقعیت شغلی فوق دکتری در حوزه تاریخ، مؤسسه تاریخ معاصر، پرتغال

مؤسسه تاریخ معاصر در لیسبون پرتغال برای سه موقعیت شغلی فوق دکتری فراخوان داده است. علاقمندان تا سی ام آبان ماه سال جاری جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷

فراخوان مقاله درباره تاریخ‌نگاری و فضای عمومی، ژورنال شیوه‌های تاریخ، پرتغال

ژورنال موسوم به شیوه‌های تاریخ برای شماره ویژه‌ای با عنوان « تاریخ و جدال: مباحث تاریخ نگاری و فضای عمومی» فراخوان داده است. علاقمندان تا 25 آبان جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

موقعیت شغلی فوق دکتری در حوزه تاریخ‌نگاری عربی، دانشگاه گنت، بلژیک

دانشگاه گنت بلژیک برای یک موقیعت شغلی فوق دکتری در حوزه تاریخ‌نگاری عربی فراخوان داده است. علاقمندان تا 25 مهرماه سال جاری جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶

بورس دکتری در حوزه مطالعات تاریخی، مؤسسه لایپزیگ در تاریخ اروپا، آلمان

مؤسسه لایپزیگ در تاریخ اروپا در حوزه‌های تاریخ اروپا، تاریخ ادیان، الهیات تاریخی و یا سایر حوزه‌های تاریخی به ده دانشجوی بین‌المللی بورس دکتری می‌دهد. متقاضیان تا 25 مرداد سال جاری جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.