همه
۱۳۹۹/۰۲/۱۱

فراخوان مقاله برای پنلی درباره اعتبار احادیث اسلامی، دانشگاه اُسنابروک، آلمان

در 27 امین نشست سالانه انجمن مطالعات خاورمیانه آلمان در دانشگاه اُسنابروک پنلی با موضوع «رویکردهای روشی در مطالعه احادیث مسلمانان» ارائه خواهد شد. این پنل به اعتبار احادیث مسلمانان و امکان استناد آنها به شخصیت‌های قرون اول و دوم هجری می پردازد؛ موضوعی که در میان محققان غربی از اوایل قرن بیستم به شدت بحثی چالش برانگیز بوده است. علاقمندان باید تا ده تیر ماه چکیده پیشنهادی خود را برای مدیر این پنل ارسال کنند
۱۳۹۸/۱۰/۲۴

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره حدیث شیعه، دانشگاه لایدن، هلند

دانشگاه لایدن با همکاری موسسه اسماعیلی لندن کنفرانسی درباره مجموعه‌های حدیثی شیعه برگزار می کند. این کنفرانس با عنوان «تاریخی سازی نوشته‌جات حدیثی شیعه» در تاریخ چهارم تا ششم تیر ماه سال آتی در دانشگاه لایدن برگزار می شود. کمک هزینه سفر و اقامت برای کسانی که چکیده آنها پذیرفته شود در نظر گرفته شده است. متقاضیان تا 11 بهمن 1398 برای ارسال چکیده فرصت دارند.
۱۳۹۷/۰۶/۲۵

فرصت استادی در زمینه مطالعات متون اسلامی (قرآن و حدیث)، دانشگاه فون هومبولت، آلمان

دانشگاه فون هومبولت واقع در شهر برلین آلمان یک استاد متخصص در زمینه مطالعات متون اسلامی (قرآن و حدیث) استخدام می کند. این استاد می باید در زمینه مذکور توانائی تدریس و پژوهش به زبان انگلیسی را داشته باشد. این فرصت استادی از مهر ماه سال آتی آغاز می‌شود. علاقه‌مندان به تدریس در این دانشگاه می‌باید حداکثر تا 5 مهر ماه مدارک خود را به این دانشگاه ارسال کنند.
۱۳۹۷/۰۲/۱۳

کارگاه «مطالعه شروح حدیثی: رمزگشائی از گونه ای مهم از دانش اسلامی»، دانشگاه هامبورگ، آلمان

در روزهای 30 نوامبر تا 2 دسامبر سال جاری میلادی، کارگاهی با عنوان «مطالعه شروح حدیثی: رمزگشائی از گونه ای مهم از دانش اسلامی»، در دانشگاه هامبورگ آلمان برگزار می گردد. «مرکز مطالعات فرهنگ نسخ خطی» مستقر در دانشگاه هامبورگ برگزار کننده این کارگاه است.

۱۳۹۷/۰۱/۲۷

شغل فوق‌دکترا در زمینه اسلام‌شناسی (قرآن، حدیث، کلام، عرفان)، دانشگاه کاتولیک لوون، بلژیک

دانشگاه کاتولیک لوون واقع در کشور بلژیک به شماری از علاقه‌مندان طی دوره فوق دکترا در زمینه اسلام‌شناسی (قرآن، حدیث، کلام، عرفان)‌ بورسیه در قالب شغل ارائه می کند. علاقه‌مندان به استفاده از این فرصت می‌باید حداکثر تا نیمه ماه ژوئن سال جاری میلادی، مدارک خود را به این دانشگاه ارسال نمایند.  

۱۳۹۶/۰۵/۲۴

فراخوان کنفرانس «ظهور حدیث به عنوان مرجعیت علمی»، قاهره، مصر

موسسه دومینیکن برای مطالعات شرقی واقع در مصر، در ژانویه سال آتی میلادی، کنفرانسی با عنوان «ظهور حدیث به عنوان مرجعیت علمی» در قاهره برگزار می‌کند. علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس می‌باید چکیده سخنرانی خود را تا سی ام سپتامبر سال جاری میلادی، ارسال نمایند. 

۱۳۹۵/۰۶/۱۲

کنفرانسی درباره مطالعات حدیثی در دوره مدرن، دانشگاه آکسفورد، انگلستان

دانشگاه آکسفورد در سال آینده میلادی کنفرانسی را با عنوان «مطالعات حدیثی در دوره مدرن: پژوهش های جهان غرب و پژوهش های جهان عرب زبان» برگزار خواهد کرد. متقاضیان تا 15 اکتبر سال جاری میلادی فرصت دارند تا چکیده مقالات خود را ارسال کنند.