همه
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

کمک هزینه فرصت مطالعاتی موسسات پژوهشی برای مطالعات پیشرفته، فرانسه

شماری از موسسات پژوهشی برای مطالعات پیشرفته در کشور فرانسه برای طی فرصت های مطالعاتی به پژوهشگران کمک هزینه پرداخت می کند. علاقه مندان حداکثر می باید تا 15 تیر ماه مدارک خود را ارسال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک و این لینک مراجعه کنید. 
۱۳۹۹/۱۲/۰۶

فراخوان کنفرانس درباره کاراکتر شخصیت نبوی در متون اسلامی، پاریس، فرانسه

در مهرماه سال آتی یک سمینار بین‌المللی با عنوان «پیامبران دوره گرد: بازنویسی، تخصیص و دگرگونی‌های کاراکترهای نبوی در متون دینی، ادبی و تاریخ نگاری اسلام پیشا مدرن» در  پاریس برگزار خواهد شد. علاقه مندان تا ششم فروردین ماه سال آتی جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۱۱/۰۸

فراخوان مقاله درباره مسیحیت در هنگام ظهور اسلام، مؤسسه فرانسوی برای خاور نزدیک، فرانسه

مجموعه مقالاتی با عنوان «مسیحیت در عراق در هنگامه ظهور اسلام: تاریخ و باستان‌شناسی» به سرویراستاری برخی پژوهشگران قرار است منتشر شود. ایده انتشار این مجموعه براساس گردهمایی بود که دو سال قبل در اربیل برگزار شد. نگارش مقالات به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی و عربی امکان‌پذیر است. علاقمندان تا دهم اسفند جهت ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

بورس فوق دکتری در رشته های مختلف، فرانسه

برنامه موسوم به «بورس تحقیقاتی منطقه پاریس» برای موقعیت های فوق دکتری در رشته های مختلف فراخوان داده است. علاقمندان تا سی مهر ماه جهت ارسال […]
۱۳۹۹/۰۶/۱۶

موقعیت شغلی دکتری درباره قصه‌های معروف عربی، دانشگاه ژان مولِن لیون، فرانسه

دانشگاه ژان مولن در لیون فرانسه برای یک موقعیت شغلی دکتری برای پروژه ای با عنوان «تاریخچه: اماکن و کاربردهای قصه‌های معروف عربی در حوزه کشورهای شام معاصر» فراخوان داده است. علاقمندان تا 25 شهریور سال جاری جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

فراخوان کنفرانس در موضوع زنان و جنبش‌های سیاسی در مدیترانه عربی، دانشگاه پاریس ۱/پانتئون-سوربن ، فرانسه

در زمستان سال جاری کنفرانسی در موضوع زنان و جنبش‌های سیاسی در مدیترانه عربی در دانشگاه پاریس ۱/پانتئون-سوربن در کشور فرانسه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس می‌باید چکیده سخنرانی خود را حداکثر تا یازده شهریور سال جاری به این دانشگاه ارسال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این فایل مراجعه کنید. 
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

فراخوان مقاله در زمینه «الکل در جهان اسلام: تاریخ، جغرافی، رفتار و سیاست‌گذاری‌ها از قرن پانزدهم تاکنون» برای ژورنال جهان‌های مسلمان و مدیترانه، فرانسه

ژورنال جهان‌های مسلمان و مدیترانه برای شماره ویژه خود با موضوع «الکل در جهان اسلام: تاریخ، جغرافی، رفتار و سیاست‌گذاری‌ها از قرن پانزدهم تاکنون» فراخوان داده است. علاقه مندان به درج مقالات خود در این ژورنال می باید حداکثر تا یازدهم شهریور سال جاری چکیده مقاله خود را ارسال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.  
۱۳۹۹/۰۴/۱۵

فراخوان مقاله درباره سانسور، دور زدن و افشای اطلاعات، مؤسسه پاریس برای علوم سیاسی، فرانسه

مؤسسه پاریس برای علوم سیاسی در اکتبر سال جاری میلادی کنفرانسی درباره «سانسور، دورزدن و افشای اطلاعات» در کشورهای غیردموکراتیک در قرن بیستم برگزار خواهد کرد. علاقمندان تا 20 تیر ماه سال جاری جهت ارسال چکیده فرصت دارند. به دلیل شرایط خاص بهداشت جهانی ممکن است کنفرانس به شکل آنلاین برگزار شود. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴

فراخوان مقاله درباره بازدارنگی هسته‌ای در اروپا، مرکز مطالعات میان رشته‌ای هسته‌ای پاریس، فرانسه

مرکز مطالعات میان رشته‌ای هسته‌ای و راهبردی در پاریس در نوامبر سال جاری میلادی کنفرانسی با عنوان «بازدارندگی هسته‌ای در اروپا: چشم‌اندازها، بحث‌ها، فرصت‌ها و چالش‌ها از سال 1945 تا کنون» را در نوامبر سال جاری میلادی برگزار خواهد کرد. علاقمندان تا نهم تیر ماه جهت ارسال چکیده فرصت دارند. این کنفرانس هزینه اقامت و سفر سخنرانان انتخاب شده را تأمین خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸

کنفرانس بین المللی مطالعات خاورمیانه و جهان اسلام، دانشگاه آکس مارسل، فرانسه

در خرداد ماه سال ۱۴۰۰ چهارمین دوره از کنفرانس بین‌المللی مطالعات خاورمیانه و جهان اسلام در دانشگاه آکس مارسل فرانسه برگزار خواهد شد. علاقمندان تا یازده […]
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره ابژه بدن در محل کار، دانشگاه لندن در پاریس، فرانسه

دانشگاه لندن در پاریس در نوامبر سال جاری میلادی کنفرانسی با عنوان «بدن در محل کار: جنسیت، کار و مهاجرت» برگزار خواهد کرد. علاقمندان تا 15 اردیبهشت جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره تاریخ اجتماعی مهاجران، مرکز تاریخ اجتماعی جهان معاصر، فرانسه

مرکز تاریخ اجتماعی جهان معاصر در پاریس برای یک گردهمایی بین‌المللی با عنوان «بازنمایی تاریخ اجتماعی مهاجران: محتوا، سناریوگرافی و مشارکت عمومی» فراخوان مقاله داده است. این گردهمایی امکان پوشش بخشی از هزینه‌های برگزیدگان را خواهد داشت. متقاضیان تا یازده فروردین جهت ارسال چکیده فرصت دارند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴

فراخوان مقاله برای گردهمایی بین‌المللی درباره کتاب‌درمانی، دانشگاه استراسبورگ، فرانسه

در دی ماه سال آینده در دانشگاه استراسبورگ یک گردهمایی بین المللی درباره «تخیلات بیگانه و مناسک کتاب‌درمانی» برگزار خواهد شد. متقاضیان تا 11 اردیبهشت سال آتی جهت ارسال چکیده فرصت دارند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵

شغل فوق دکترا در زمینه « فلسفه/ الهیات عقلایی اسلامی»، مرکز پل آلبرت فوریه، اکس ­آن­ پرووانس، فرانسه

مهارت­های مورد نیاز: تخصص در فلسفه عربی/کلام/ الهیات عقلایی (سطح دکترا)؛ توانایی صحبت، نوشتن و درک شفاهی زبان­های انگلیسی و فرانسه؛ مهارت زبانشناسی عربی (خواندن، ویرایش متون کهن)؛ تجربه در نگارش و چاپ مقالات علمی؛ آشنایی با فن­ آوری­های روز: آشنایی با پردازشگر واژه Classical Text Editor.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷

شغل دکترا با پژوهش در زمینه «قرآن اروپایی: متن اسلامی در فرهنگ و دین اروپایی (۱۱۵۰-۱۸۵۰)، دانشگاه نانت، فرانسه»

دانشگاه نانت واقع در کشور فرانسه به 4 دانشجوی متقاضی طی دوره دکترا با پژوهش در زمینه «قرآن اروپایی: متن اسلامی در فرهنگ و دین اروپایی (1150-1850)، بورس در قالب شغل ارائه می‌کند. علاقه‌مندان به تحصیل در این دانشگاه می‌باید مدارک خود را حداکثر تا 12 فروردین مدارک خود را ارسال کنند.