همه
۱۴۰۱/۰۳/۳۰

فراخوان مقاله درباره روایت‌های مهاجرت در منطقه مدیترانه، اروپا

پروژه موسوم به بهم‌پیوستگی تاریخچه‌ها و آرشیوها برای مهاجران برای مجموعه مقالاتی با عنوان « روایات مهاجرت در مدیترانه جهانی (1450-1850)» فراخوان داده است. علاقمندان تا دهم شهریور برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۱/۱۷

مدرسه تابستانه در موضوع روش پژوهش در مطالعات مهاجرت، دانشگاه گوته فرانکفورت، آلمان

دانشگاه گوته فرانکفورت در تیر ماه یک مدرسه تابستانه در موضوع «طرح‌ها و روش‌های پژوهش نوآورانه در مطالعات مهاجرت آسیا» برگزار می کند. علاقمندان به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی تا 26 فروردین برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۶/۱۸

فراخوان کنفرانس درباره پدیده مهاجرت جهانی، دانشگاه ورتسبورگ، آلمان

دانشگاه علوم کاربردی وورتسبورگ یک کنفرانس برخط با موضوع "مهاجرت جهانی در دیدگاههای فراملیتی ، فرارشته ای و بین بخشی" برگزار می کند. علاقمندان تا هشتم مهرماه جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۵/۱۹

فراخوان کنفرانس درباره مهاجرت در آسیا، دانشگاه ملی سنگاپور، سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور برای کنفرانسی با عنوان « روشهای مهاجرت: چالشها ، نوآوریها و مفاهیم مفهومی برای مهاجرتهای آسیایی» فراخوان داده است. علاقمندان تا 24 شهریور جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

فراخوان کنفرانس درباره دین و مهاجرت، دانشگاه ملی استرالیا، استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا در دسامبر سال جاری میلادی سومین کنفرانس سالانه خود در حوزه دین را با عنوان «دین و مهاجرت: فرهنگ و خط مشی» برگزار می کند
۱۳۹۹/۱۰/۱۵

فراخوان کنفرانس درباره مهاجرت جهانی، دانشگاه گوتینگن، آلمان

دانشگاه گوتینگن یک کنفرانس برخط با عنوان «شکنندگی مهاجرت جهانی» برگزار خواهد کرد. علاقمندان تا دوازدهم بهمن ماه سال جاری جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

فراخوان مقاله درباره ازدواج و مهاجرت اجباری، دانشگاه بیرمنگام، انگلستان

یک پروژه وابسته به دانشگاه بیرمنگام انگلیس برای مجموعه مقالاتی با عنوان « ازدواج و مهاجرت اجباری: درک جدید از روابط زناشویی در خاورمیانه و شمال آفریقا» فراخوان مقاله داده است. انتشارات دانشگاه راتگرز به طور اولیه برای چاپ این مجموعه مقالات در نظر گرفته شده است. علاقمندان تا 25 شهریور سال جاری برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره سیاست‌های مهاجرت و اخلاق اسلامی، دوحه، قطر

مرکز مطالعات قانونگذاری اسلامی و اخلاق در دوحه قطر در سپتامبر سال جاری میلادی کنفرانسی با عنوان «سیاست‌های ضد مهاجرت و اخلاق اسلامی» برگزار می کند. متقاضیان تا 10 خرداد برای ارسال چکیده فرصت دارند. این کنفرانس هزینه سفر و اقامت برگزیدگان را پرداخت خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره ابژه بدن در محل کار، دانشگاه لندن در پاریس، فرانسه

دانشگاه لندن در پاریس در نوامبر سال جاری میلادی کنفرانسی با عنوان «بدن در محل کار: جنسیت، کار و مهاجرت» برگزار خواهد کرد. علاقمندان تا 15 اردیبهشت جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸

بورس دکتری در حوزه شهروندی و ادغام مهاجران، دانشگاه صنعتی نانیانگ، سنگاپور

دانشکده علوم اجتماعی در دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور برای یک بورس چهارساله دکتری در حوزه «شهروندی و ادغام شدن مهاجران» فراخوان داده است. متقاضیان تا 12 فروردین سال آتی جهت ارسال درخواست‌های خود فرصت دارند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره تاریخ اجتماعی مهاجران، مرکز تاریخ اجتماعی جهان معاصر، فرانسه

مرکز تاریخ اجتماعی جهان معاصر در پاریس برای یک گردهمایی بین‌المللی با عنوان «بازنمایی تاریخ اجتماعی مهاجران: محتوا، سناریوگرافی و مشارکت عمومی» فراخوان مقاله داده است. این گردهمایی امکان پوشش بخشی از هزینه‌های برگزیدگان را خواهد داشت. متقاضیان تا یازده فروردین جهت ارسال چکیده فرصت دارند.
۱۳۹۷/۰۸/۰۳

کنفرانس «فقر و مهاجرت»، دانشگاه سالزبورگ، اتریش

در روزهای 28 و 29 شهریور سال آتی، کنفرانسی با عنوان «فقر و مهاجرت» در دانشگاه سالزبورگ اتریش برگزار می‌گردد. در این کنفرانس درباره مشکلات اقتصادی و مهاجرت بین المللی بحث و بررسی صورت می‌گیرد. علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس می‌باید حداکثر تا 11 بهمن سال جاری، چکیده سخنرانی خود را به این کنفرانس ارسال کنند.
۱۳۹۷/۰۵/۱۷

بورسیه‌های کارشناسی ارشد در رشته‌های روابط بین‌الملل، حقوق بین‌الملل، اقتصاد سیاسی و مهاجرت، دانشگاه کنت، انگلستان

دانشگاه کنت واقع در کشور انگلستان به شماری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کارشناسی ارشد رشته‌های روابط بین‌الملل، حقوق بین‌الملل، اقتصاد سیاسی و مهاجرت، بورسیه ارائه می‌کند. علاقه‌مندان می‌باید حداکثر تا 10 آبان سال جاری، مدارک خود را به این دانشگاه ارسال کنند.
۱۳۹۷/۰۵/۰۷

فراخوان کنفرانس «تبادل معرفت در فرهنگ‌های دانشگاهی از طریق مهاجرت میان اروپا و دریای سیاه»، اسکوپیه، مقدونیه

در روزهای 21 و 22 دی ماه سال جاری، کنفرانسی با عنوان «تبادل معرفت در فرهنگ‌های دانشگاهی از طریق مهاجرت میان اروپا و دریای سیاه» در شهر اسکوپیه مقدونیه برگزار می‌گردد. علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس می‌باید چکیده سخنرانی خود را حداکثر تا 8 مهر سال جاری ارسال کنند.
۱۳۹۷/۰۲/۱۶

نشست «مهاجران و جنبشها: شکل دهی مجدد به هویت های ملی و فراملی در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا»، دانشگاه تورین، ایتالیا

در روزهای 6 تا 8 سپتامبر سال جاری میلادی و در هفتمین کنفرانس سالانه انجمن ایتالیائی علوم سیاسی که در دانشگاه تورین ایتالیا برگزار می شود، نشستی با عنوان «مهاجران و جنبشها: شکل دهی مجدد به هویت های ملی و فراملی در کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا» برگزار خواهد شد. علاقه مندان به شرکت در این نشست می باید چکیده سخنرانی خود را حداکثر تا 20 ماه مه سال جاری میلادی، به این کنفرانس ارسال نمایند.