همه
۱۴۰۱/۱۰/۲۷

فراخوان گرنت تحقیقاتی دو ساله در زمینه برده داری، قومیت و نژاد در مدیترانه، بنیاد ۱۵۶۳، ایتالیا

نهاد موسوم به بنیاد 1563 در تورین ایتالیا برای چهار گرنت تحقیقاتی دو ساله در زمینه « برده داری، قومیت و نژاد در مدیترانه ایده ها و نگرش ها» فراخوان داده است. علاقمندان تا 10 بهمن برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۱۲

فراخوان بورس کمک و هزینه سفر در زمینه مبارزه با نژاد پرستی، دانشگاه جرج تاون، آمریکا

مرکز دانشگاه جرج تاون برای تفاهم دوجانبه مسلمانان و مسیحیان در راستای برنامه جهانی مبارزه با نژادپرستی بورس‌ها و و کمک هزینه سفرهایی را برای دانشجویان تحصیلات تکمیل در نظر گرفته است. علاقمندان برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنند.
۱۴۰۰/۱۰/۲۰

فراخوان مقاله درباره تفکر نژادی در قرون میانه، ژورنال اسپکولوم، آمریکا

ژورنال موسوم به اسپکولوم در حوزه مطالعات قرون میانه که توسط دانشگاه شیکاگو منتشر می‌شود، برای یک شماره ویژه با موضوع «نژاد، تفکر نژادی و هویت در قرون میانه جهانی» فراخوان داده است. علاقمندان تا 11 بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۶/۰۴

فراخوان پنل درباره چالش نژاد برای مفهوم امت اسلامی در آفریقا، دانشگاه کیپ تاون، آفریقای جنوبی

یکی از پنل های کنفرانس دوسالانه انجمن مطالعات آفریقا به موضوع «نبرد بر سر امت: نژاد، جایگاه و عضویت در جامعه مؤمنان» اختصاص یافته است. علاقمندان تا 8 شهریور جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۵/۲۴

فراخوان کنفرانس درباره اسلام و نژاد، دانشگاه جرج میسون، آمریکا

دانشگاه جرج میسون در سال آتی میلادی کنفرانسی با عنوان « نژاد و اسلام: تاریخ جهانی ، میراث معاصر» برگزار می کند. علاقمندان تا 23 مهر جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۶/۱۰/۲۱

کنفرانس «جابجائی‌های نژادی: حاشیه‌ها، اردوگاه‌ها و مقاومت‌ها»، بیرمنگام، انگلستان

در روزهای هجدهم و نوزدهم ماه ژوئن سال جاری میلادی، کنفرانسی با عنوان «جابجائی‌های نژادی: حاشیه‌ها، اردوگاه‌ها و مقاومت‌ها»، در دانشگاه بیرمنگام واقع در شهر بیرمنگام انگلستان برگزار می‌گردد. علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس، می‌باید چکیده سخنرانی خود را حداکثر تا پایان ماه جاری میلادی، به این کنفرانس ارسال نمایند.

۱۳۹۶/۰۷/۱۱

شغل فوق دکترا برای پژوهش در زمینه تنوع دینی، موسسه ماکس پلانک، آلمان

موسسه ماکس پلانک برای مطالعه دین و تنوع نژادی، واقع در شهر گوتینگن آلمان، به یک دانشجوی علاقه‌مند طی دوره فوق دکترا با پژوهش در زمینه تنوع دینی، بورسیه در قالب شغل ارائه می‌کند. علاقه‌مندان به استفاده از این فرصت، می‌باید حداکثر تا نهم ماه جاری میلادی، مدارک خود را به این موسسه ارسال نمایند.

۱۳۹۶/۰۱/۱۹

فراخوان مقاله در زمینه «مسائل نژادی: میراثهای تاریخی و پویائی های معاصر در آفریقا و خاورمیانه»، ژورنال آنتروپولوجیا

ژورنال آنتروپولوجیا به زبان انگلیسی، برای شماره ویژه خود درباره «مسائل نژادی: میراثهای تاریخی و پویائی های معاصر در آفریقا و خاورمیانه» فراخوان داده است. علاقه مندان به چاپ مقاله در این ژورنال، می باید چکیده مقاله خود را حداکثر تا تاریخ بیستم ماه آوریل به این ژورنال ارسال نمایند