همه
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره تذهیب و کتاب‌آرایی در نسخ خطی، دانشگاه لوزان، سوئیس

در مهر ماه سال جاری کنفرانسی با عنوان «دُرون و بُرون نسخ خطی: تعامل تذهیب و کتاب‌آرایی با سایر هنرها» در دانشگاه لوزان سوئیس برگزار می‌شود. علاقمندان تا 31 فروردین ماه جهت ارسال چکیده فرصت دارند. امکان پرداخت بخشی از هزینه‌های سفر و اقامت برگزیدگان نیز فراهم است.
۱۳۹۶/۰۴/۱۳

انتشار فهرست آثار تاریخی دیجیتال شده در کتابخانه کنگره آمریکا

کتابخانه کنگره آمریکا، اخیرا فهرست حجم عظیمی از آثار تاریخی دیجیتال شده خود را منتشر کرده است. این آثار، مباحث تاریخی متعلق به فرهنگ‌های مختلف را شامل می‌شود. 

۱۳۹۶/۰۳/۳۱

فراخوان کتاب در زمینه «مطالعات سکولار»، انتشارات دانشکاه نیویورک

انتشارات دانشگاه نیویورک (ان وای یو) برای چاپ کتاب در سری(سلسله) "مطالعات سکولار" فراخوان داده است. سرویراستار این سری از کتاب های انتشارات پروفسور فیل زوکرمن است. 

۱۳۹۶/۰۲/۲۲

شغل «کتابداری»٬ مرکز مطالعات اسلامی، ایرلند

مرکز مطالعات اسلامی در ایرلند درخواست استخدام کتابدار را داده است. علاقه مندان لازم است تا شرایط خاصی داشته باشند.

۱۳۹۵/۱۰/۲۵

جایزه کتاب «مطالعات اسلامی کلاسیک»، انتشارات گرگیاس

انتشارات گرگیاس برای جایزه کتاب در حوزه مطالعات کلاسیک اسلامی فراخوان داده است. مهلت ارسال آثار و مدارک تا ششم فوریه تعیین شده است.

۱۳۹۵/۰۹/۲۵

فراخوان مقاله «اسلام و اخلاق عملی»، انتشارات اسپرینگر

انتشارات اسپرینگر اخیرا درخواستی مبنی بر نگارش فصلی از کتاب با موضوع «اسلام و اخلاق عملی» را داده است. فرصت ارسال متن تا ۲۸ فوریه سال آینده میلادی تعیین شده است. 

۱۳۹۵/۰۸/۱۰

انتشار کتاب «برنامه نویسی اکتشافی برای هنر و علوم انسانی»

کتاب «برنامه نویسی اکتشافی برای هنر و علوم انسانی»  توسط انتشارات دانشگاه ام‌آی‌تی منتشر شد.

۱۳۹۵/۰۷/۱۲

فراخوان پنل با موضوع آثار چاپی یهودی در کنگره جهانی مطالعات یهودی

کنگره جهانی مطالعات یهودی برای کنفرانس تابستان سال آینده خود، از پژوهشگران علاقه مند دعوت کرده اند که پنل هایی را در موضوع آثار چاپی یهودی به این کنگره پیشنهاد دهند. علاقه مندان می باید پیشنهادهای خود را تا تاریخ چهارده اکتوبر به دبیرخانه این کنگره ارسال نمایند. 

۱۳۹۵/۰۵/۲۸

کنفرانسی درباره کتابها و قرائت آنها در قرون میانه، گنت، بلژیک

در سال آینده میلادی کنفرانسی با عنوان «کتابها و خوانش آنها در منطقه مدیترانه ای: جوامع، هویت ها و تاریخ های متصل» در گنت بلژیک برگزار خواهد شد. متقاضیان باید چکیده مقالات خود را تا 14 اکتبر سال جاری میلادی ارسال کنند.

۱۳۹۵/۰۵/۰۵

کنفرانس شبکه های کتابها و خوانندگان آنها در منطقه مدیترانه قرون میانه، دانشگاه میشیگان غربی، ایالات متحده

در پنجاه دومین کنفرانس مطالعات قرون میانه که قرار است در دانشگاه میشیگان غربی در سال آینده میلادی برگزار شود، دو پنل اختصاصی درباره شبکه های انتقال کتابها و همچنین خوانندگان آنها در قرون میانه فراخوان دریافت مقاله داده اند. متقاضیان باید مدارک درخواست خود را تا پانزدهم سپتامبر سال جاری میلادی ارسال کنند.

۱۳۹۵/۰۴/۱۱

فراخوان مقاله برای کتاب چه بحرانی؟: چگونه مشارکت های خارق العاده در هنر و علوم انسانی شیوه ی تفکر، کار و زندگی ما را تغییر می دهند؟

این کتاب به زبان انگلیسی منتشر می شود و علاقه‌مندان می‌توانند تا اوّل ژانویه ی سال آینده میلادی مقالات خود را ارسال نمایند.