همه
2020/02/17

کنفرانس بین المللی درباره دین و معنویت در جامعه، دانشگاه بریتیش کلمبیا، کانادا

دهمین کنفرانس بین المللی درباره دین و معنویت در جامعه در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور کانادا برگزار می شود. متقاضیان تا 11 فروردین جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
2020/02/16

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره نویسندگان دوره ممالیک، دانشگاه کافوسکاری ونیز، ایتالیا

دانشگاه کافوسکاری ونیز در آذر ماه سال آتی کنفرانسی با عنوان «نویسندگان به مثابه خوانندگان در دوره ممالیک و بعد آن: صفدی و همتایان وی» را برگزار خواهد کرد. متقاضیان مشارکت تا 26 اسفند سال جاری برای ارسال چکیده فرصت دارند.
2020/02/15

کارگاه بین‌المللی درباره تعامل مسلمانان و مسیحیان در بالکان دوره عثمانی، فرهنگستان علوم اتریش، اتریش

آکادمی علوم اتریش در مهرماه سال آینده یک کارگاه بین المللی با عنوان: «تعامل مسیحیان و مسلمانان در بالکان در دوره میانه متأخر و اوایل مدرن: شبکه‌های قدرت و ارباب منطقه‌ای در زمان فتح عثمانی» برگزار خواهد کرد. این کارگاه در شهر وین برگزار خواهد شد. متقاضیان تا 25 اسفند فرصت ارسال چکیده فرصت دارند.
2020/02/13

فراخوان مدرسه تابستانه در موضوع دین، فرهنگ و جامعه، مرکز دانشگاهی آنتورپ، بلژیک

مرکز دانشگاهی سنت ایگناتیوس در آنتورپ بلژیک در تابستان سال 2020 یک مدرسه تابستانه با موضوع «دین، فرهنگ و جامعه» برگزار خواهد کرد. این مدرسه فصلی به شرکت کنندگان برگزیده کمک هزینه ای پرداخت خواهد کرد. متقاضیان تا 25  اسفند سال جاری جهت ارسال درخواست و موضوعات پیشنهادی خود جهت ارائه فرصت دارند. .
2020/02/12

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره اسلام و چالش‌های مدرنیته در بالکان، آکادمی علوم چک، چک

مرکز مطالعات جهانی در مؤسسه فلسفه وابسته به آکادمی علوم چک برای یک کنفرانس بین المللی با عنوان «سنت‌های اسلامی و چالش‌های مدرنیته اروپایی در بالکان» فراخوان مقاله داده است. این کنفرانس در ماه مه برگزار خواهد شد. متقاضیان تا اول یازدهم اسفند ماه برای ارسال چکیده فرصت دارند. .
2020/02/10

فراخوان بهترین پژوهش درباره حیات فکری مسلمانان در بغداد سده دوم هجری، دانشگاه حمد بن خلیفه، قطر

دانشگاه حمد بن خلیفه برای بهترین پژوهش دانشجویان کارشناسی درباره حیات فکری مسلمانان در بغداد سده دوم هجری دو جایزه 10 هزار دلاری تعیین کرده است. بهترین پژوهش‌ها ـ علاوه بر تعلق جایزه ـ به زبان عربی یا انگلیسی به چاپ خواهند رسید. متقاضیان تا دهم تیر ماه جهت ارسال مقالات فرصت دارند
2020/02/10

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره نقش دین در عصر پساسکولار، دانشگاه ملی ججو، کره جنوبی

سومین نشست سالانه «انجمن شرق آسیا برای مطالعات آکادمیک دین» در ماه اردیبهشت سال آتی در دانشگاه ملی ججو در کره جنوبی برگزار می شود. این کنفرانس با موضوع «دین و صلح در شرق آسیا: بازنگری نقش دین در عصر پساسکولار» برگزار خواهد شد. متقاضیان تا 26 بهمن سال آتی جهت ارسال چکیده فرصت دارند.
2020/02/08

فراخوان مقاله در موضوع ارتباط دین با تغییرات آب و هوا، ژورنال دین

ژورنال دین برای یک شماره ویژه با موضوع ارتباط دین با تغییرات آب و هوا فراخوان مقاله داده است. متقاضیان تا 12 فروردین برای ارسال مقاله فرصت دارند.
2020/02/05

دو موقعیت شغلی دکتری در زمینه مطالعات برده‌داری، دانشگاه بن، آلمان

مرکز مطالعات برده‌داری و تعلق در دانشگاه بن آلمان برای دو موقعیت شغلی دکتری در گروه پژوهشی موسوم به «گردش اجباری دانش» فراخوان داده است. متقاضیان تا25 اسفند برای ارسال درخواست های خود فرصت دارند.
2020/02/04

فراخوان مقاله برای کنفرانس بین المللی موسیقی از یونان بوستان تا عصر صفوی و عثمانی، دانشگاه بوخوم، آلمان

در آبان ماه سال آتی یک کنفرانس بین‌المللی درباره موسیقی، نظریه‌ها، ابزارها و راه‌های انتقال مربوط به آن در حوزه بیزانس، فارسی و عربی از عصر یونان باستان تا دوره عثمانی و صفوی برگزار خواهد شد. این کنفرانس در دانشگاه بوخوم آلمان برگزار خواهد شد. متقاضیان تا 25 اسفند سال جاری جهت ارسال چکیده فرصت دارند.
2020/02/03

فراخوان مقاله در موضوع مناسک تدفین و تشییع در اسلام، دانشگاه ساپینزا، ایتالیا

انجمن ارنست هرتزفلد برای مطالعه هنر اسلامی و باستان شناسی با همکاری دپارتمان دانش‌های دوره باستان در دانشگاه ساپینزای رم شانزدهمین گردهمایی خود را در روزهای 12 تا 14 تیر ماه سال آتی درباره هنرها و دیرینه‌شناسی مناسک تدفین و تشییع در اسلام در رم برگزار می کند. متقاضیان تا یازده اسفند سال جاری برای ارسال چکیده فرصت دارند.
2020/02/02

فراخوان مقاله برای کنفرانس مسائل اجتماعی و سیاسی اوراسیا، دانشگاه مستقل لیسبون، پرتغال

هفتمين كنفرانس بين المللي سياست و جامعه‌ي اوراسيا در اردیبهشت ماه سال آتی در دانشگاه مستقل (خصوصی) لیسبون در پرتغال برگزار می شود. متفاضیان تا دهم اسفند سال جاری برای ارسال چکیده فرصت دارند.
2020/02/01

فراخوان مقاله برای کنفرانس انجمن مطالعات آسیای میانه، تاشکند، ازبکستان

انجمن مطالعات آسیای میانه هفتمین کنفرانس منطقه ای خود را در ماه ژوئن در دانشگاه اقتصاد و دیپلماسی جهانیِ تاشکند برگزار خواهد کرد. متقاضیان تا دهم اسفند ماه برای ارسال چکیده فرصت دارند.
2020/01/29

گرنت حمایت از پژوهشگران جوان علوم انسانی، مؤسسه مطالعات ترکیه

مؤسسه مطالعات ترکیه، عثمانی و زبان ترکی (GTOT) از پروژه‌های پژوهشگران علوم انسانی که وابسته به یک مؤسسه آکادمیک هستند، در برخی حوزه های خاص حمایت می کند. متقاضیان تا 2 اسفند سال جاری جهت ارسال درخواست‌های خود فرصت دارند.
2020/01/26

فراخوان برای کنفرانس سالانه انجمن اروپایی مطالعات کتاب مقدس، دانشگاه وُوپرتال، آلمان

انجمن اروپایی مطالعات کتاب مقدس کنفرانس سالانه خود را در ماه مرداد سال آتی در دانشگاه وُوپرتال آلمان برگزار خواهد کرد. پس از روزهای کنفرانس نیز یک تور دو روزه برای علاقمندان برگزار خواهد شد. متقاضیان تا 1 اسفند سال جاری برای ارسال چکیده فرصت دارند.