۱۳۹۸/۰۱/۲۷

انتشار مقاله با عنوان «نخبگان محلی و جانشینی سلطنتی:‌ قبل، در زمان و بعد از حکمرانی مغولان» به زبان انگلیسی

دانیل ذاکزروسکی در روزهای گذشته مقاله‌ای با عنوان «فیاض علیهائی در روزهای گذشته مقاله‌ای با عنوان «شیعیان دوازده امامی در ادینبورو: ساخت محرم و سوگواری برای حسین» به زبان انگلیسی منتشر کرده است. این مقاله در ژورنال مطالعات اوراسیا به انتشار رسیده است. برای مطالعه متن کامل این مقاله به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰

برگزاری کنفرانس «دریای خزر در تاریخ مدرن و مدرن متقدم اوراسیا»‏‌، دانشگاه ییل، آمریکا

در روزهای نهم تا یازدهم فروردین سال آتی کنفرانسی با عنوان «دریای خزر در تاریخ مدرن و مدرن متقدم اوراسیا»‏‌، در دانشگاه ییل واقع در کشور آمریکا برگزار می‌شود. در این کنفرانس پژوهشگرانی از کشورهای مختلف درباره پیشینه دریای خزر سخنرانی خواهند کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۲

برگزاری کنفرانس «فرهنگ‌های تجملاتی ایران باستان و ایجاد فرهنگ سیاسی آفریقائی-اوراسیایی»‏‌، دانشگاه کالیفرنیا، آمریکا

در روز 15 اسفند سال جاری، کنفرانسی با موضوع «فرهنگ‌های تجملاتی ایران باستان و ایجاد فرهنگ سیاسی آفریقائی-اوراسیایی»‏‌، در دانشگاه کالیفرنیا واقع در ایرواین آمریکا برگزار می‌شود. برای مشاهده فهرست سخنرانان و موضوع سخنرانی ایشان به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۷/۰۵/۱۱

کنفرانس «ایده ایران: دوره صفوی»، دانشگاه سواز، انگلستان

در روز 5 آبان سال جاری، کنفرانسی به نام «ایده ایران: دوره صفوی» در دانشگاه سواز واقع در شهر لندن انگلستان برگزار می‌شود. سخنرانی‌های این کنفرانس به زبان انگلیسی انجام می‌شود و افراد می‌توانند با ثبت نام قبل در آن حضور پیدا کنند.
۱۳۹۷/۰۳/۱۲

انتشار اولین شماره «آفاق شیعه»: فصلنامه ای برای پیشبرد و تقویت مطالعات آکادمیک در علوم انسانی از سوی «حلقه مطالعاتی طومار اندیشه»

در این شماره علاوه بر مقالاتی در علوم انسانی، با تجربه دانش پژوهان ایرانی در عرصه دانشگاهی و تجربه نگاری حضور ایشان در برنامه های بین […]
۱۳۹۷/۰۳/۱۲

سومین کارگاه طومار اندیشه: نگاهی به انسان شناسی در جهان اسلام با تاکید بر مطالعات ایران و تشیع

بسمه تعالی حلقه مطالعاتی طومار اندیشه برگزار می­کند: سومین نشست از سلسله کارگاه­‌های مهارت‌­افزایی حضور و مشارکت در آکادمیای بین المللی علوم انسانی: نگاهی به انسان شناسی […]