۱۳۹۷/۱۲/۱۵

سخنرانی با عنوان «رفتارهای مناسکی فرامحلی در جامعه شیعیان عمان»، برلین، آلمان

ظاهر بهالو، دانشجوی دوره فوق دکترا در دانشگاه آزاد برلین در روز هشتم فروردین ماه سال آتی درباره «رفتارهای مناسکی فرامحلی در جامعه شیعیان عمان»، در مرکز شرق مدرن در شهر برلین آلمان سخنرانی خواهد کرد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر درباره این سخنرانی به این فایل مراجعه کنند
۱۳۹۷/۱۲/۰۱

انتشار مقاله با عنوان «یک الگوی اقتصادی شیعی: از محمدباقر صدر تا عراق معاصر» به زبان انگلیسی

الیشوا ماخلیس، پژوهشگر مستقل، اخیرا در کتابی با عنوان «مسلمانان و سرمایه‌داری» مقاله‌ای با عنوان «یک الگوی اقتصادی شیعی: از محمدباقر صدر تا عراق معاصر» را منتشر کرده است. این مقاله به زبان انگلیسی به رشته تحریر در آمده و در آلمان منتشر شده است. علاقه‌مندان به مقاله این مقاله می‌توانند آن را در اینجا مشاهده کنند.
۱۳۹۷/۱۰/۱۳

انتشار کتاب «نیمی از قلب من: روایت‌های زینب [س]، دختر علی [ع]» به زبان انگلیسی در آمریکا

انتشارات گورگیاس واقع در ایالت نیوجرسی آمریکا، در هفته‌های اخیر کتابی با عنوان  «نیمی از قلب من: روایت‌های زینب [س]، دختر علی [ع]» را به زبان انگلیسی منتشر کرده است. نویسنده این کتاب کریستوفر پل کلوهسی، کشیش کاتولیک، است.
۱۳۹۷/۰۹/۲۴

برگزاری کنفرانس «هانری کربن: ایماژها، رویاها و خیال‌ها»، پاریس، فرانسه

در روز 3 آذر سال جاری،‌ کنفرانسی با عنوان «هانری کربن: ایماژها، رویاها و خیال‌ها»، در مدرسه تطبیقی تحصیلات عالی پاریس واقع در کشور فرانسه برگزار شد. در این کنفرانس شماری از پژوهشگران درباره ابعاد اندیشه هانری کربن،‌ ایران‌شناس و شیعه‌پژوه، سخنرانی کردند.
۱۳۹۷/۰۹/۱۸

فراخوان ارسال اثر برای سومین شماره فصل‌نامه آفاق شیعه

فصل‌نامه آفاق شیعه منتشره از سوی حلقه مطالعاتی طومار اندیشه، برای شماره سوم خود آماده دریافت آثار پژوهشگران محترم می‌باشد. این آثار می‌توانند در قالب یادداشت پژوهشی با محتوای شیعه‌پژوهانه (حداکثر 2500 کلمه)، ترجمه آثار پژوهشی در زمینه مطالعات شیعی، مصاحبه با شیعه‌پژوهان دانشگاهی، نقد و معرفی کتاب‌های آکادمیک در زمینه مطالعات شیعی، تجربه نگاری حضور بین‌المللی و موارد مشابه باشد. به پژوهشگرانی که آثارشان در آفاق شیعه منتشر شود، دو سال اشتراک رایگان مجله ارائه می‌شود. 
۱۳۹۷/۰۹/۱۲

انتشار مقاله «اقلیتی میان یک اقلیت؟: پیچیدگی و چند مکانی بودن شبکه‌های شیعی فراملی در بریتانیا» به زبان انگلیسی

در روزهای گذشته،‌ مقاله‌ای با عنوان «اقلیتی میان یک اقلیت؟: پیچیدگی و چند مکانی بودن شبکه‌های شیعی فراملی در بریتانیا» به زبان انگلیسی منتشر شد. این مقاله توسط اولیور شارلبروت به رشته تحریر در آمده و در ژورنال اسلام معاصر منتشر شده است. چکیده این مقاله را می‌توانید در زیر ببینید.
۱۳۹۷/۰۹/۱۰

برگزاری کنفرانس «بررسی اسلام شیعی در عرصه دانشگاهی»، دانشگاه لیدن، هلند

در روزهای 23 و 24 آبان ماه، کنفرانسی با عنوان «بررسی اسلام شیعی در عرصه دانشگاهی» در دانشگاه لیدن هلند برگزار شد. در این کنفرانس دانشمندان از نقاط مختلف جهان درباره مطالعات شیعه در دانشگاه‌های جهان سخنرانی کردند.
۱۳۹۷/۰۹/۰۸

برگزاری سخنرانی با عنوان «پژوهشی جدید درباره ریشه‌های اسلام و امام‌شناسی شیعی»‌ توسط دکتر محمدعلی امیرمعزی در پاریس

در روز 24 آبان سال جاری، دکتر محمدعلی امیرمعزی، در شهر پاریس سخنرانی با عنوان «پژوهشی جدید درباره ریشه‌های اسلام و امام‌شناسی شیعی»‌ ارائه داد. 
۱۳۹۷/۰۹/۰۷

برگزاری کارگاه «تدین شیعی: نظریه و مادیت از دوران پیشامدرن تا پسامدرن»، دانشگاه لیدن، هلند

در روز 25 آبان ماه، کارگاهی با عنوان «تدین شیعی: نظریه و مادیت از دوران پیشامدرن تا پسامدرن» در دانشگاه لیدن هلند برگزار شد. در این کنفرانس دانشمندان از نقاط مختلف جهان درباره نظریه مادیت نزد شیعه سخنرانی کردند.