همه
۱۴۰۲/۰۸/۱۴

فراخوان مقاله در زمینه‌های مختلف مطالعات اسلامی، ژورنال مطالعات اسلامی، آفریقای جنوبی

ژورنال موسوم به مطالعات اسلامی وابسته به دانشگاه آفریقای جنوبی برای شماره امسال خود فراخوان مقاله داده است. این به ژورنال موضوعات مختلف مرتبط به مسلمانان و جهان اسلام می پردازد. موضوعات مربوط به اسلام در آفریقا و همینطور مطالعات معاصر اسلام به طور ویژه مورد توجه هستند. علاقمندان برای ارسال مقاله به این لینک مراجعه کنند.
۱۴۰۲/۰۴/۰۶

فراخوان کنفرانس درباره موضوع «اجرا»، دانشگاه ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی

دانشگاه ژوهانسبورگ دهمین کنفرانس سالانه مرکز پدیدارشناسی در جنوب آفریقا را با اختصاص به موضوع «اجرا» برگزار می کند. علاقمندان تا ۲۷ مرداد برای ارسال چکیده […]
۱۴۰۱/۰۹/۲۳

فراخوان پنل درباره کاراکترهای بایبلی در اسلام و مسیحیت و یهودیت، انجمن متون بایبلی، آفریقای جنوبی

انجمن متون بایبلی گردهمایی بین المللی خود را در سال آتی در آفریقای جنوبی برگزار می کند. در این کنفرانس یک پنل اختصاصی به موضوع «کاراکترهای بایبلی در اسلام و یهودیت و مسیحیت» اختصاص داده شده است. علاقمندان تا 11 بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۹/۲۱

فراخوان کنفرانس درباره مطالعات تطبیقی سنت اسلامی و متون بایبلی، انجمن متون بایبلی، آفریقای جنوبی

انجمن متون بایبلی گردهمایی بین المللی خود را در سال آتی در آفریقای جنوبی برگزار می کند. در این کنفرانس طبق روال سالهای گذشته یک پنل اختصاصی به موضوع «قرآن و سنت اسلامی در چشم اندازی تطبیقی» اختصاص داده است. علاقمندان تا 11 بهمن  سال آتی برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۷/۲۱

بورس دکتری در حوزه الهیات محیط زیست، آفریقای جنوبی و آلمان

دانشگاه هومبولت با همکاری دو دانشگاه آفریقای جنوبی برای دو موقعیت بورس دکتری در حوزه الهیات محیط زیست فراخوان داده است. علاقمندان تا دوازده آبان برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۶/۰۴

فراخوان پنل درباره چالش نژاد برای مفهوم امت اسلامی در آفریقا، دانشگاه کیپ تاون، آفریقای جنوبی

یکی از پنل های کنفرانس دوسالانه انجمن مطالعات آفریقا به موضوع «نبرد بر سر امت: نژاد، جایگاه و عضویت در جامعه مؤمنان» اختصاص یافته است. علاقمندان تا 8 شهریور جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۵/۰۵

فراخوان کنفرانس درباره مقایسه مطالعه اسلام در فضای آکادمیک و سنتی، دانشگاه ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی

دانشگاه ژوهانسبورگ در دسامبر سال جاری میلادی کنفرانسی با عنوان «مدرسه و آکادمی مدرن: همگرایی، عزیمت و گزینه هایی برای همکاری» برگزار می کند. این کنفرانس به موضوع مطالعه دین و اسلام به فضای آکادمیک و همنطور حلقه های سنتی در جهان اسلام می پردازد. علاقمندان تا دهم شهریور جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶

کارگاه «تاریخ نگاری ادراک اسلام از طریق نسخ خطی، قرآن و انتقال آنها»، دانشگاه ناپل، ایتالیا

در تاریخ یازدهم فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی کارگاهی در شهر ناپل اینالیا درباره تاریخ نگاری درک اسلام از طریق بررسی نسخ خطی و قرآنی و نقل […]
۱۳۹۶/۰۴/۰۸

مدرسه زمستانه «تلاش‌های ضداستعماری و الهیات رهایی‌بخش»، دانشگاه ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی

دانشگاه ژوهانسبورگ واقع در آفریقای جنوبی، در روزهای چهاردهم تا بیستم ژانویه سال آتی میلادی، مدرسه‌‌ای زمستانه با عنوان «مطالعات انتقادی مسلمانان: تلاش‌های ضداستعماری و الهیات رهایی‌بخش» برگزار می‌کند. علاقه‌مندان به شرکت در این مدرسه، می‌باید درخواست های خود را حداکثر تا یازدهم اوت سال جاری میلادی ارسال نمایند.