همه
۱۴۰۰/۰۵/۰۲

فراخوان برنامه کارشناسی ارشد در زمینه هنر در جهان عرب و ایران و ترکیه، دانشگاه کافوسکاری، ایتالیا

دانشگاه کافوسکاری ونیز با همکاری دانشگاه ژنو یک برنامه ارشد جدید با عنوان «هنر معاصر در این جهان عرب، ایران و ترکیه» راه اندازی کرده است. علاقمندان برای ارسال درخواست تا دوم آذرماه سال جاری فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۷/۰۴/۲۴

فراخوان مقاله برای اولین شماره ژورنال «جامعه و فرهنگ در جهان اسلام»

اولین شماره ژورنال «جامعه و فرهنگ در جهان اسلام» در سال جاری میلادی، توسط دانشگاه علامه طباطبائی منتشر می شود. مقالات این ژورنال به زبان انگلیسی خواهند بود و  ابعاد مختلف مسائل فکری و فرهنگی در کشورهای اسلامی را پوشش می‌دهند. مقالات ارسال می‌توانند در این زمینه‌های پژوهشی باشند: هویت‌ها، ارزش‌ها و تغییرات اجتماعی، جهانی شدن و مدرنیته، علوم اجتماعی بومی، فرقه‌ها، مذاهب و روابط میان ادیان، پراکندگان، مهاجرت و پناهندگان، کودکان، جوانان و مسائل نسلی، رسانه‌ها، هویت جنسی و قومی، فرهنگ عامه و سبک زندگی و جنبش‌های اجتماعی و جوامع مدنی.
۱۳۹۷/۰۲/۲۵

سومین کارگاه طومار اندیشه: نگاهی به انسان شناسی در جهان اسلام با تاکید بر مطالعات ایران و تشیع

سومین کارگاه طومار اندیشه با عنوان «نگاهی به انسان شناسی در جهان اسلام با تاکید بر مطالعات ایران و تشیع» در روز پنج شنبه 27 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می‌گردد.

۱۳۹۷/۰۲/۲۲

فراخوان مقاله به زبان انگلیسی درباره ایران در ژورنال جامعه شناسی نهادهای اجتماعی

ژورنال جامعه شناسی نهادهای اجتماعی برای شماره ویژه خود در زمینه ایران و نیز آثار تطبیقی بین ایران و کشورهای دیگر، مقاله می پذیرد. علاقه مندان به درج مقالات انگلیسی خود، می باید حداکثر تا سی ام ماه جاری میلادی، با این ژورنال مکاتبه کنند.

۱۳۹۵/۰۴/۱۶

مدرسه تابستانی «مطالعات اسلامی شیعی»، دانشگاه ادیان و مذاهب، ایران

دانشگاه ادیان و مذاهب مدرسه تابستانی پیرامون مطالعات شیعی برگزار می کند. تعداد محدودی بورس نیز ارایه می شوند