همه
۱۴۰۱/۰۵/۰۲

فرصت های پژوهشی در حوزه های مختلف علوم انسانی، مؤسسه ماکس وبر، هند

شعبه مؤسسه ماکس وبر در هند برای سال آتی فرصت های پژوهشی کوتاه مدت در زمینه های مختلف علوم انسانی پیشنهاد می دهد. علاقمندان تا 8 آبان برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۸/۱۰

فراخوان مقاله در زمینه مطالعات پسااستعماری، ژورنال لیتین فینیت، هند

ژورنال موسوم به لیتین فینیت برای یک شماره ویژه با عنوان گرایش‌های معاصر در مطالعات پسااستعماری فراخوان داده است. علاقمندان تا 24 آبان برای ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره فرهنگ و اندیشه در سطح جهانی، دانشگاه ملی اسلامیه، هند

دانشگاه ملیه اسلامیه در دهلی برای یک کنفرانس بین المللی با عنوان «فرهنگ‌های جهانی و اندیشه اقیانوسی: اندیشیدن در امتداد تاریخ بر پهنه آبها» فراخوان مقاله داده است. متقاضیان تا 9 مرداد سال جاری برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۸/۱۲/۲۹

فراخوان مقاله برای کنفرانسی درباره تاریخ جهانی فمینیسم، دهلی‌نو، هند

چند مؤسسه پژوهشی آلمانی در  دی ماه سال آتی به طور مشترک کنفرانسی با عنوان «بایگانی، ضبط و بازنمایی فمینیسم: تاریخ جهانی رهایی زنان در قرن بیستم» را در دهلی برگزار خواهند کرد. متقاضیان تا 26 فروردین سال آتی جهت ارسال چکیده فرصت دارند. این کنفرانس هزینه‌های سفر و اقامت برگزیدگان را پرداخت خواهد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷

فراخوان مقاله در موضوع شعر عربی ـ فارسی، هند

انجمن ادبیات تطبیقی هند یک سمینار بین المللی در موضوع شعر فارسی ـ عربی و ارتباط آن با نوشته‌جات جنوب آسیا برگزار خواهد کرد. علاقمندان تا 20 دی ماه سال جاری برای ارسال چکیده فرصت دارند.
۱۳۹۷/۰۵/۰۹

دوره آنلاین و رایگان مدیریت استراتژیک، موسسه مدیریت هند

موسسه مدیریت هند واقع در شهر بنگلور هند، یک دوره آنلاین و رایگان مدیریت استراتژیک برگزار می‌کند. این دوره به زبان انگلیسی برگزار شود و پنج هفته به طول خواهد انجامید. علاقه‌مندان می‌باید حداکثر تا 27 آبان سال جاری، در وب سایت این دوره ثبت نام کنند
۱۳۹۷/۰۴/۲۳

کمک هزینه اقامت و پژوهش درباره «دگردیسی‌های امر سیاسی: چشم‌اندازهای تطبیقی درباره طول قرن بیستم»، دهلی‌نو، هند

مرکز بین‌المللی تاگور برای مطالعات پیشرفته، مستقر در شهر دهلی‌نو کشور هند، به شماری از پژوهشگران بین‌المللی علاقه‌مند به تحقیق در زمینه «دگردیسی‌های امر سیاسی: چشم‌اندازهای تطبیقی درباره طول قرن بیستم»، کمک هزینه ارائه می‌کند. موضوعات مرتبط با این زمینه تحقیقاتی شامل مواردی چون تاریخ و نیروهای کار به عنوان یک گروه سیاسی، نقدها و تجدیدها در دموکراسی، کشمکش‌های هنجاری و دگرگونی‌ها، چالش هویت جنسی و اقتصاد سیاسی رشد و توزیع می‌تواند باشد. این فرصت‌های اقامت و پژوهش برای دوره‌های 6 و 7 ماهه ارائه می‌شود.
۱۳۹۷/۰۴/۰۷

کمک هزینه شرکت در دومین کنفرانس مطالعات خوجه با موضوع «پیمودن «راه»: تاریخی‌کردن فضای میان ادیان هندی»،‌ دانشگاه بمبئی، هند

در روزهای 30 و 31 ژانویه سال آتی میلادی، دومین کنفرانس مطالعات خوجه با موضوع «پیمودن «راه»: تاریخی‌کردن فضای میان ادیان هندی»،‌ در دانشگاه بمبئی واقع در شهر بمبئی هند برگزار و به پذیرفته‌شدگان کمک هزینه سفر و اقامت پرداخت می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس می‌باید چکیده سخنرانی خود را حداکثر تا پایان ماه ژوئیه سال جاری میلادی به این کنفرانس ارسال کنند.
۱۳۹۷/۰۱/۱۴

کنفرانس «مهاجران و حکومت: از استعمار تا نئولیبرالیسم»،‌ پتنه، هند

در روزهای 29 نوامبر تا 1 دسامبر سال جاری میلادی، کنفرانسی با عنوان «مهاجران و حکومت: از استعمار تا نئولیبرالیسم»،‌ در شهر پتنه کشور هند برگزار می‌گردد. علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس می‌باید چکیده سخنرانی خود را حداکثر تا 13 ماه مه میلادی، به این کنفرانس ارسال نمایند.

 

۱۳۹۶/۰۳/۲۳

کنفرانس «امپراطوری ها: به سوی یک تاریخ جهانی»، دانشگاه دهلی نو، هند

در روزهای سوم تا پنجم دسامبر سال جاری میلادی، کنفرانسی با عنوان «امپراطوری ها: به سوی یک تاریخ جهانی» در دانشگاه دهلی هند برگزار می‌گردد. علاقه‌مندان می‌باید حداکثر تا تاریخ یکم ژوئیه سال جاری، چکیده سخنرانی خود را ارسال نمایند.