بودجه پژوهشی (Research Grant)، مبلغی است که توسط دانشگاه ها و یا مراکز علمی و فرهنگی، به دانشجو و یا استاد پرداخت می‌شود تا او پژوهش خاص را به سامان برساند. معمولاً بودجه‌های پژوهشی به صورت رسمی اعلام می‌شود و دانشجویان و اساتید متقاضی برای دریافت آنها، مدارک خود را ارسال می‌کنند. کمیته‌ای علمی، افرادی را انتخاب و بودجه سفر علمی را در اختیار آنان قرار می‌دهد.

همه
۱۴۰۲/۰۷/۱۳

گرنت پژوهشی در زمینه مطالعات مصر، دانشگاه دورهام، انگلیس

دانشگاه دورهام برای بودجه تحقیقانی بنیاد محمدعلی فراخوان داده است. این بودجه مطالعات مربوط به حوزۀ مصر را پوشش می دهد. علاقمندان تا 28 مهر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۳/۲۶

کمک هزینه تحقیقانی گِردا هِنکِل درباره تاریخ فکری جهانی، دانشگاه ارفورت، آلمان

دانشگاه ارفورت برای کمک هزینه تحقیقاتی گِردا هِنکِل درباره تاریخ فکری جهانی فراخوان داده است. علاقمندان تا دهم تیرماه برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۱/۰۳

بورس تحقیقاتی در زمینه حقوق اسلامی، دانشگاه هاروارد، آمریکا

مدرسه حقوق دانشگاه هاروارد برای بورس تحقیقاتی موقت در زمینه حقوق اسلامی فراخوان داده است. علاقمندان تا 11 بهمن برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۰/۲۷

فراخوان گرنت تحقیقاتی دو ساله در زمینه برده داری، قومیت و نژاد در مدیترانه، بنیاد ۱۵۶۳، ایتالیا

نهاد موسوم به بنیاد 1563 در تورین ایتالیا برای چهار گرنت تحقیقاتی دو ساله در زمینه « برده داری، قومیت و نژاد در مدیترانه ایده ها و نگرش ها» فراخوان داده است. علاقمندان تا 10 بهمن برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۸/۰۴

بودجه های پژوهشی در زمینه مطالعات ترکیه، مؤسسه تحقیقاتی آمریکا در ترکیه، ترکیه

مؤسسه تحقیقاتی آمریکا در ترکیه در حوزه‌های مختلف مرتبط با مطالعات ترکیه گرنت پژوهشی برای دوره دکتری، فوق دکتری و تابستانه می دهد. علاقمندان تا 10 آبان برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۱۲

فراخوان بورس کمک و هزینه سفر در زمینه مبارزه با نژاد پرستی، دانشگاه جرج تاون، آمریکا

مرکز دانشگاه جرج تاون برای تفاهم دوجانبه مسلمانان و مسیحیان در راستای برنامه جهانی مبارزه با نژادپرستی بورس‌ها و و کمک هزینه سفرهایی را برای دانشجویان تحصیلات تکمیل در نظر گرفته است. علاقمندان برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنند.
۱۴۰۱/۰۷/۰۲

کمک هزینه پژوهشی برای روزنامه نگاران تاریخ علم، مؤسسه ماکس پلانک، آلمان

مؤسسه ماکس پلانک برای تاریخ علم به روزنامه نگارانی که در حوزه فعالیت این مؤسسه هستند، کمک هزینه اقامتی و پژوهشی می دهد. علاقمندان تا 11 مهر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۵/۲۶

فراخوان گرنت اقامتی پژوهشی در حوزه علوم انسانی، بنیاد فرهنگی جورجو چینی، ایتالیا

بنیاد فرهنگی جورجو چینی واقع در ونیز ایتالیا تعداد گرنت اقامتی پژوهشی به پژوهشگران علوم انسانی دکتری و فوق دکتری برای یک دروه دوماهه می‌دهد. علاقمندان تا دهم شهریور برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۵/۰۲

فرصت های پژوهشی در حوزه های مختلف علوم انسانی، مؤسسه ماکس وبر، هند

شعبه مؤسسه ماکس وبر در هند برای سال آتی فرصت های پژوهشی کوتاه مدت در زمینه های مختلف علوم انسانی پیشنهاد می دهد. علاقمندان تا 8 آبان برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۵/۰۲

گرنت پژوهشی در زمینه مطالعات جهان عرب، دانشگاه نیویورک ابوظبی، امارات

دانشگاه نیویورک ابوظبی برای سال آتی گرنت‌های پژوهشی در زمینه مطالعات جهان عرب در نظر گرفته است. علاقمندان تا 11 مهر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۳/۲۴

فرصت‌ها و بودجه‌ها در زمینه‌های مختلف، مؤسسه پژوهشی استانبول، ترکیه

فرصت‌ها و بودجه‌های تحقیقاتی مؤسسه پژوهشی استانبول برای سال آتی اعلام شد. علاقمندان تا 26 تیر ماه برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۲/۰۵

موقعیت های پژوهشی مختلف در حوزه مطالعات برده داری، مرکز مطالعات برده داری بن، آلمان

مرکر بن برای مطالعات وابستگی و برده داری برای موقعیت های پژوهشی مختلف در زمینه مطالعات برده‌داری در همه ادوار پیش از قرن بیستم فراخوان داده است. علاقمندان تا 24 اسفند برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۲/۰۴

فراخوان گرنت پژوهشی تحصیلات تکمیلی در حوزه مطالعات پراکنش ایرانیان، دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو، آمریکا

دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو در حوزه مطالعات پراکنش ایرانیان (دیاسپورا) به دانشجویان تحصیلات تکمیلی گرنت پژوهشی می دهد. علاقمندان تا 10 فروردین برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۱/۱۹

فراخوان موقعیت پژوهشی کوتاه مدت در حوزه جهان اسلام معاصر، دانشگاه ادینبورا، اسکاتلند

مرکز الولید برای مطالعه اسلام در جهان معاصر در دانشگاه ادینبورا برای یک موقعیت پژوهشی حداکثر 4 ماهه فراخوان داده است. علاقمندان تا 6 اسفند برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۰/۳۰

فراخوان فرصت پژوهشی در حوزه اقتصاد اسلامی، مؤسسه ایکام، ترکیه

مرکز پژوهشی اقتصاد اسلامی در ترکیه برای موقعیت های پژوهشی خود در سال 2022 فراخوان داده است. علاقمندان برای اقدام تا 26 بهمن فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.