همه
۱۴۰۱/۰۸/۳۰

فراخوان کنفرانس درباره مطالعات عثمانی، دانشگاه شهری پاریس، فرانسه

دانشگاه شهری پاریس در سال آتی میلادی کنفرانسی درباره مطالعات عثمانی برگزار میکند. علاقمندان تا 24 آذر رای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۸/۰۹

فراخوان کنفرانس درباره غذا و بدن در مناطق استعمار شده در دوره پیشامدرن، دانشگاه رگنسبورگ، آلمان

دانشگاه رگنسبورگ با همکاری دانشگاه مونیخ در سال آتی کنفرانسی با موضوع «غذا و بدن در بافت‌های استعماری در دوره پیشامدرن(1000-1600م)» برگزار می کند. علاقمندان تا 24 آبان برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۸/۰۸

جایزه پایان نامه های کارشناسی ارشد در تاریخ هنر اسلامی و باستان شناسی، انجمن ارنست هرتسفلد

انجمن ارنست هرتسفلد برای تاریخ هنر اسلامی و باستان شناسی برای یک جایزه ویژه با هدف حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد در تاریخ هنر اسلامی و باستان شناسی فراخوان داده است. علاقمندان تا 22 آبان برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل  مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۲۷

فراخوان کنفرانس درباره بررسی انتقال نسخ خطی شرقی، مؤسسه ملی زبان‌ها و تمدن‌های شرقی، فرانسه

دانشگاه مونستر با همکاری مؤسسه ملی زبان‌ها و تمدن‌های شرقی در فرانسه در سال آتی کنفرانسی درباره نسخ خطی شرقی و نقش ذیل‌ها در بررسی تاریخ انتقال آنها، برگزار می‌کند. علاقمندان تا 9 آبان برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۲۴

موقعیت شغلی فوق دکتری در مرکز مطالعات رومی -اسلامی، دانشگاه هامبورگ، آلمان

مرکز مطالعات رومی -اسلامی در دانشگاه هامبورگ که به مطالعات تطبیقی امپراطوری‌های محتلف می‌پردازد، برای یک موقعیت فوق دکتری یکساله فراخوان داده است. علاقمندان تا نهم آذر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۲۱

موقعیت شغلی فوق دکتری در مرکز مطالعات رومی -اسلامی، دانشگاه هامبورگ، آلمان

مرکز مطالعات رومی -اسلامی در دانشگاه هامبورگ که به مطالعات تطبیقی امپراطوری‌های محتلف می‌پردازد، برای یک موقعیت فوق دکتری یکساله فراخوان داده است. علاقمندان تا نهم آذرماه برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۱۷

فراخوان کنفرانس مطالعات مملوکی، دانشگاه براون، آمریکا

مدرسه مطالعات مملوکی نهمین کنفرانس سالانه خود را در تابستان سال آتی در دانشگاه براون برگزار می کند. علاقمندان تا نهم آبان برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۱۱

موقعیت عضویت موقت در حوزه مطالعات تاریخی، مؤسسه مطالعات پیشرفته پرینستون، آمریکا

مدرسه مطالعات تاریخی مؤسسه‌ی مطالعات پیشرفته واقع در شهر پرینستون برای دوره عضویت موقت پژوهشگران مهمان در سال آتی فراخوان داده است. علاقمندان تا 23 مهر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۰۲

کمک هزینه پژوهشی برای روزنامه نگاران تاریخ علم، مؤسسه ماکس پلانک، آلمان

مؤسسه ماکس پلانک برای تاریخ علم به روزنامه نگارانی که در حوزه فعالیت این مؤسسه هستند، کمک هزینه اقامتی و پژوهشی می دهد. علاقمندان تا 11 مهر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۶/۲۹

فراخوان کنفرانس درباره روابط جوامع پیشامدرن مدیترانه، دانشگاه دوبلین، ایرلند

دانشگاه دوبلین در سال آتی میلادی کنفرانسی با عنوان « روابط اجتماعی-تاریخی و فرهنگی در جوامع پیشامدرن مدیترانه از طریق ادبیات و فولکلور بین قرن های 11 و 17» برگزار می کند. علاقمندان تا 8 مهر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید
۱۴۰۱/۰۶/۱۶

موقعیت شغلی فوق دکتری در زمینه تاریخ و فرهنگ کشورهای جاده ابریشم، کالج کینگ دانشگاه کمبریج، انگلیس

کالج کینج دانشگاه کمبریج برای یک موقعیت شغلی فوق دکتری در زمینه تاریخ و فرهنگ کشورهای جاده ابریشم فراخوان داده است. علاقمندان تا 28 شهریور برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۶/۱۵

فراخوان کارگاه برخط درباره بیزانس شرقی، آمریکا

در نوامبر سال جاری میلادی یک کارگاه برخط با موضوع «بیزانس شرقی» برگزار می کند. علاقمندان تا 28 شهریور برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۵/۱۲

فراخوان مقاله در زمینه تاریخ جنگ‌های صلیبی، آمریکا

نهاد موسوم به سمینار مدیترانه ای برای مجموعه مقالاتی با عنوان «حافظه و تاریخ‌نگاریِ جنگ‌های صلیبی در خاورمیانه» فراخوان داده است. علاقمندان تا 9 شهریور برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۵/۱۱

فراخوان کنفرانس بین المللی درباره مطالعات قرون میانه، دانشگاه لیدز، انگلیس

دانشگاه لیدز در سال آینده کنفرانس بین المللی مطالعات قرون میانه را برگزار می کند. علاقمندان تا 9 شهریور برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۴/۱۳

فراخوان کنفرانس درباره امپراطوری‌های سده نوزدهم، انجمن مطالعات سده نوزدهم، سنگاپور

انجمن مطالعات جهانی سده نوزدهم کنفرانسی در تیر ماه سال آتی با عنوان «امپراطوری تطبیقی: درگیری، رقابت و همکاری، 1750-1914» برگزار می کند. علاقمندان تا 3 مرداد برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.