همه
۱۴۰۰/۱۱/۰۴

فراخوان مدرسه تابستانه درباره آرشیوهای اسلام در روسیه، آکادمی علوم اتریش، اتریش

آکادمی علوم اتریش در وین یک مدرسه تابستانه با موضوع «آرشیوهای اسلام در امپراطوری روسیه از قرن 16 تا اوایل 20 میلادی» برگزار می کند. علاقمندان تا 9 اسفند برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۱/۰۲

فراخوان کارگاه درباره تاریخ نگاری قرن۱۹ و ۲۰، مؤسسه آموزش عالی ناپل، ایتالیا

در تیر ماه آتی کارگاهی با عنوان « بازنویسی موضوعات و ذهنیت‌ها در نگارش تاریخ: راهبردها، فضاها و درگیری‌ها در قرن نوزدهم و بیستم» در مؤسسه آموزش عالی ناپل برگزار می شود. علاقمندان تا 26 بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۰/۲۰

فراخوان مقاله درباره تفکر نژادی در قرون میانه، ژورنال اسپکولوم، آمریکا

ژورنال موسوم به اسپکولوم در حوزه مطالعات قرون میانه که توسط دانشگاه شیکاگو منتشر می‌شود، برای یک شماره ویژه با موضوع «نژاد، تفکر نژادی و هویت در قرون میانه جهانی» فراخوان داده است. علاقمندان تا 11 بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۰/۱۵

فراخوان مقاطع تحصیلات تکمیلی در حوزه تاریخ، دانشگاه مرکزی اروپایی، اتریش

دانشگاه مرکزی اروپایی برنامه های مختلفی در حوزه تاریخ در مقاطع ارشد و دکتری راه اندازی کرده است که امکان دریافت حمایت مالی هم برای آنها وجود دارد. علاقمندان تا 12 بهمن برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۰/۱۴

دوره فشرده درباره مطالعات زیست محیطی مصر پیشامدرن، دانشگاه ماربورگ، آلمان

دانشگاه ماربورگ یک دوره فشرده با موضوع «رویکردی چندرشته‌ای به مطالعات زیست محیطی در مصر پیشامدرن» برگزار می کند. علاقمندان تا 11 بهمن برای ارسال درخواست و ثبت نام فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۱۰/۰۷

فراخوان دوره دکتری در حوزه تاریخ و تمدن، مؤسسه دانشگاه اروپایی، ایتالیا

مؤسسه دانشگاه اروپایی برای یک برنامه دکتری چهارساله در حوزه تاریخ و تمدن فراخوان داده است. علاقمندان تا 11 بهمن برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۹/۲۷

فراخوان کنفرانس دوسالانه انجمن مطالعات تاریخ مواد روانگردان، دانشگاه ملی مکزیک، مکزیک

انجمن مطالعات تاریخ الکل و مواد مخدر در سال آتی کنفرانس خود را در مکزیکو سیتی برگزار می کند. این کنفرانس با موضوع « بازاندیشی در مورد الکل و مواد مخدر: تحولات جهانی و شیوه‌های محلی در تاریخ» برگزار می شود. علاقمندان تا 17 دی ماه برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۹/۲۱

فراخوان مقاله در حوزه مطالعات تاریخی و انسان‌شناختی براساس اسناد، تیرینیتی کالج، ایرلند

تیرینیتی کالج دوبلین در سال آتی کارگاهی با عنوان «تاریخ و انسان‌شناسی از طریق متون: رویکردها و روش‌ها در مطالعه متون و نسخ خطی قرون میانه و مدرن» برگزار می کند. این کارگاه به طور خاص بر روی اسناد و نسخ گنیزه/جنیزه قاهره متمرکز خواهد شد. علاقمندان تا 12 بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۹/۰۱

موقعیت شغلی فوق دکتری در حوزه مطالعات بیزانس، دانشگاه نوتردارم، آمریکا

دانشگاه نوتردام برای موقعیت شغلی فوق دکتری در حوزه مطالعات بیزانس فراخوان داده است. علاقمندان تا سه شنبه 12 بهمن برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۸/۲۴

موقعیت شغلی فوق دکتری در حوزه تاریخ زیست محیطی، دانشگاه آگدر، نروژ

دانشگاه آگدر نروژ برای یک موقعیت شغلی فوق دکتری در حوزه تاریخ زیست محیطی فراخوان داده است. علاقمندان تا 23 آذر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۷/۲۷

کارگاه برخط در حوزه نسخ خطی، مرکز مطالعه فرهنگ نسخه های خطی در دانشگاه هامبورگ، آلمان

مرکز مطالعات فرهنگ نسخه‌های خطی واقع در دانشگاه هامبورگ در آبان ماه یک کارگاه برخط برگزار می کند. علاقمندان به شرکت در این کارگاه و اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنند.
۱۴۰۰/۰۷/۰۱

فرصت پژوهشی فوق دکتری در حوزه تاریخ اروپا و دین، مؤسسه لایبنیتز، آلمان

مؤسسه لایبنیتز برای تاریخ اروپا تعدادی فرصت پژوهشی برای دوره فوق دکتری در حوزه تاریخ اروپا، تاریخ دین، الهیات تاریخی و سایر موضوعات تاریخی می دهد. علاقمندان تا 23 مهر جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۶/۲۸

گرنت اقامت پژوهشی زمستانه در حوزه تاریخ جهانی، دانشگاه مونیخ، آلمان

دانشگاه مونیخ آلمان برای ترم زمستانی سال آتی پنج گرنت اقامت پژوهشی در این دانشگاه، به متقاضیان برگزیده اعطا می کند. این گرنت مخصوص کسانی است که در حوزه تاریخ جهانی فعالیت می‌کنند. این گرنت شامل هزینه رفت و برگشت به مونیخ، اقامت در این شهر و همینطور حقوق ماهانه می شود. متقاضیان تا نهم آذر جهت ارسال درخواست های خود فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۶/۲۵

فراخوان مقاله درباره فرزندپروری در خاور نزدیک باستان، ژورنال آوار

ژرونال موسوم به آوار برای یک شماره ویژه با موضوع «فرزندپروری در خاور نزدیک باستان» فراخوان داده است. علاقمندان تا  دهم دی ماه برای ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۶/۱۵

فراخوان کنفرانس مطالعات ممالیک، دانشگاه ماربورگ، آلمان

هشتمین کنفرانس سالانه مدرسه مطالعات ممالیک در سال آتی برگزار می شود. علاقمندان تا نهم آبان ماه جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.