همه
۱۴۰۲/۱۲/۰۹

فراخوان کنفرانس در زمینه مطالعات تاریخی، دانشگاه بیلگی، ترکیه

دانشگاه بیلگی استانبول با همکاری دانشگاه بن یک کنفرانس در زمینه مطالعات تاریخی با هدف‌گذاری دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار می کند. علاقمندان تا 25 اسفند برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۲۲

فراخوان مقاله در زمینه مطالعات شیعی، ژورنال ترکیه ای مطالعات شیعه، ترکیه

ژورنال ترکیه ای مطالعات شیعه برای چاپ مقالات در زمینه شیعه پژوهی فراخوان داده است. علاقمندان تا 9 آذر برای ارسال مقالات برای چاپ در آخرین شماره این ژورنال فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۶/۰۷

فراخوان کنفرانس درباره حق نشر در سنت حقوقی اسلامی، مؤسسه علوم و تحقیقات پیشرفته، ترکیه

مؤسسه علوم و تحقیقات پیشرفته واقع در استانبول برای کنفرانسی با موضوع «حق نشر در سنت حقوقی اسلامی» فراخوان داده است. علاقمندان تا ۲۳ مهر ۱۴۰۲ برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۳/۱۹

فراخوان کنفرانس درباره تاریخ دانش نجوم، دانشگاه استانبول، ترکیه

دپارتمان تاریخ علم در دانشگاه استانبول در نوامبر سال جاری میلادی کنفرانسی با عنوان «مسیرهای انتقال دانش نجومی در جهان عثمانی(قرن 14-18)» برگزار می کند. علاقمندان تا 4 تیر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۳/۰۲

فراخوان کارگاه در زمینه اقتصاد اسلامی، مؤسسه ایکام، ترکیه

مؤسسه موسوم به ایکام یازدهمین کارگاه سالانه خود در زمینه اقتصاد اسلامی را در اکتبر سال جاری میلادی برگزار می‌کند. موضوع کارگاه امسال «اقتصاد اسلامی و محیط زیست» است. علاقمندان تا 8 خرداد برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۲/۲۶

فراخوان مقاله درباره ملا علی قوشچی، ژورنال نظریات، ترکیه

ژورنال موسوم به نظریات برای یک شماره ویژه درباره ملا علی قوشچی فراخوان داده است. علاقمندان تا 11 بهمن ۱۴۰۲ برای ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۲/۲۲

فراخوان کنفرانس در زمینه مطالعات خاورمیانه و عثمانی، دانشگاه مرمره، ترکیه

دانشگاه مرمره در استانبول با همکاری دانشگاه جرج ماسون چهارمین کنفرانس سالانه تحصیلات تکمیلی در زمینه مطالعات خاورمیانه و عثمانی را برگزار می کند. علاقمندان تا […]
۱۴۰۲/۰۲/۱۸

فراخوان مقاله در زمینه شیعه پژوهی، ژورنال ترکی مطالعات شیعی، ترکیه

ژورنال ترکی مطالعات شیعی دریافت مقالات برای سومین شماره سال 2022 خود را تا 10 خرداد تمدید کرده است. علاقمندان برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنند.
۱۴۰۱/۱۲/۰۹

مدرسه تابستانه زبان ترکی عثمانی، دانشگاه بیلگی استانبول، ترکیه

دانشگاه بیلگی استانبول یک مدرسه تابستانه شش هفته ای برای آموزش ترکی عثمانی برگزار می کند. علاقمندان تا 24 اسفند برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

مدرسه تابستانه درباره هنر و زیبایی شناسی در جهان اسلام، ترکیه

هشتمین مدرسه تابستانه موسوم به ایلم در سال آتی در استانبول برگزار می شود. این مدرسه تابستانه با موضوع « بازاندیشی هنر و زیبایی شناسی در جهان اسلام: مفاهیم، تئوری‌ها و عملکردها» برگزار خواهد شد. علاقمندان تا 11 اسفند برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۰/۲۴

فرصت پژوهشی برای دانشجویان دکتری در زمینه ترکیه و ایران، مؤسسه شرق‌شناسی آلمان در استانبول، ترکیه

مؤسسه شرق‌شناسی آلمان در استانبول بودجه پژوهشی برای فرصت مطالعات دانشجویان دکتری در زمینه‌های مرتبط با ترکیه و ایران می دهد. علاقمندان تا دوم بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۰/۱۳

فراخوان کنفرانس درباره علوم ریاضی در تاریخ اسلام، بنیاد فؤاد سزگین، ترکیه

بنیاد فؤاد سزگین با همکاری چند نهاد دیگر در سال جاری میلادی کنفرانسی در استانبول با موضوع «علوم ریاضی در تاریخ اسلام: رویکردهای جدید، موضوعات، و زمینه‌ها» برگزار می کند. علاقمندان تا 25 دی ماه برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۰/۱۳

فراخوان برنامه هفته کتابداران، دانشگاه کُچ، ترکیه

کتابخانه دانشگاه کُچ ترکیه در بهار سال آتی برنامه موسوم به هفته کتابداران را در استانبول برگزار می کند. مهلت ارائه درخواست تا 25 فروردین اعلام شده است. علاقمندان برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۰/۰۴

فراخوان کنفرانس مطالعات عثمانی، دانشگاه حاجت تپه و دانشگاه فنی خاورمیانه، ترکیه

دانشگاه حاجت تپه و دانشگاه فنی خاورمیانه در سال آتی کنفرانس مطالعات عثمانی دوره زودمدرن را برگزار می کنند. علاقمندان تا 25 دی ماه برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۸/۰۴

بودجه های پژوهشی در زمینه مطالعات ترکیه، مؤسسه تحقیقاتی آمریکا در ترکیه، ترکیه

مؤسسه تحقیقاتی آمریکا در ترکیه در حوزه‌های مختلف مرتبط با مطالعات ترکیه گرنت پژوهشی برای دوره دکتری، فوق دکتری و تابستانه می دهد. علاقمندان تا 10 آبان برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.