همه
۱۴۰۰/۱۱/۱۴

فراخوان کنفرانس درباره مطالعه انسان‌شناختی یهود، مؤسسه اینالکو، فرانسه

موسسه ملی زبان‌ها و تمدن‌های شرقی(اینالکو) در سال آتی کنفرانسی با عنوان «تئاتر یهودی به مثابه ابژه‌ای برای مطالعه انسان‎شناختی» برگزار می‌کند. علاقمندان تا 1 اسفند برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۹/۰۲

مدرسه تابستانه در موضوع «قرآن در جدال‌های بینامسیحی»، دانشگاه نانت، فرانسه

دانشگاه نانت در سال آتی یک مدرسه تابستانه با موضوع «قرآن در جدال‌های بینامسیحی» برگزار می‌کند. این برنامه به دو صورت حضوری و برخط برگزار می‌شود. علاقمندان تا 24 آذر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۵/۱۲

فراخوان کنفرانس درباره مهاجرت یهودیان از کشورهای عربی، موزه یهودی پاریس، فرانسه

موزه هنر و تاریخ یهودی در پاریس در ژانویه سال آتی میلادی کنفرانسی با عنوان «یهودیان جهان عرب: چرا آنان کشورشان را ترک کردند؟» برگزار می کند. علاقمندان تا 29 شهریور جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر بهاین فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۴/۱۶

فراخوان کنفرانس درباره کوچ‌نشینی در زندگی بشری، موزه ملی تاریخ طبیعی، فرانسه

موزه ملی تاریخ طبیعی در فرانسه در آبان سال جاری کنفرانسی با عنوان «کوچ نشین بودن در گذشته، حال و آینده چه معنایی دارد؟» برگزار می […]
۱۴۰۰/۰۴/۰۷

فراخوان هم‌اندیشی با عنوان «بازنویسی، تخصیص ها و استعاره کاراکترهای پیامبرگونه در متون دینی، ادبی و تاریخ‌نگاری اسلام پیشا مدرن»، پاریس، فرانسه

در شهریور سال جاری کنفرانسی با عنوان « «بازنویسی، تخصیص ها و استعاره کاراکترهای پیامبرگونه در متون دینی، ادبی و تاریخ‌نگاری اسلام پیشا مدرن» برگزار می شود. این هم اندیشی (به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی و عربی) در پی درک این چهره‌های خاص از فضاهای میان پیامبران جهان عرب ماقبل مدرن، بین یهودیت، مسیحیت و اسلام است. برای اطلاعات بیشتر و مشارکت در نشست به این ایمیل، پیام دهید: [email protected]
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

کمک هزینه فرصت مطالعاتی موسسات پژوهشی برای مطالعات پیشرفته، فرانسه

شماری از موسسات پژوهشی برای مطالعات پیشرفته در کشور فرانسه برای طی فرصت های مطالعاتی به پژوهشگران کمک هزینه پرداخت می کند. علاقه مندان حداکثر می باید تا 15 تیر ماه مدارک خود را ارسال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک و این لینک مراجعه کنید. 
۱۳۹۹/۱۲/۲۶

فراخوان کارگاه بین المللی درباره زبان فارسی، فرانسه

در آذر سال آتی کارگاهی بین المللی با عنوان «دستور زبان های مبسوط: مدل های توصیفی فارسی» برگزار می شود. علاقمندان تا 28 خرداد جهت ارسال چکیده فرصت دارند. ارائه های برگزیده این کارگاه در قالب یک مجموعه مقالات منتشر خواهد شد.  برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۱۲/۰۶

فراخوان کنفرانس درباره کاراکتر شخصیت نبوی در متون اسلامی، پاریس، فرانسه

در مهرماه سال آتی یک سمینار بین‌المللی با عنوان «پیامبران دوره گرد: بازنویسی، تخصیص و دگرگونی‌های کاراکترهای نبوی در متون دینی، ادبی و تاریخ نگاری اسلام پیشا مدرن» در  پاریس برگزار خواهد شد. علاقه مندان تا ششم فروردین ماه سال آتی جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۱۱/۰۸

فراخوان مقاله درباره مسیحیت در هنگام ظهور اسلام، مؤسسه فرانسوی برای خاور نزدیک، فرانسه

مجموعه مقالاتی با عنوان «مسیحیت در عراق در هنگامه ظهور اسلام: تاریخ و باستان‌شناسی» به سرویراستاری برخی پژوهشگران قرار است منتشر شود. ایده انتشار این مجموعه براساس گردهمایی بود که دو سال قبل در اربیل برگزار شد. نگارش مقالات به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی و عربی امکان‌پذیر است. علاقمندان تا دهم اسفند جهت ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۱۱/۰۷

فراخوان کارگاه در خصوص اسلام گرایی در ترکیه، مرکز مطالعات ترکیه، فرانسه

مرکز مطالعات ترکیه، عثمانی، بالکان و آسیای میانه در پاریس برای کارگاهی در خصوص ابعاد ناشناخته اسلام‌گرایی در ترکیه فراخوان داده است. علاقمندان تا دهم اسفند ماه جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

بورس فوق دکتری در رشته های مختلف، فرانسه

برنامه موسوم به «بورس تحقیقاتی منطقه پاریس» برای موقعیت های فوق دکتری در رشته های مختلف فراخوان داده است. علاقمندان تا سی مهر ماه جهت ارسال […]
۱۳۹۹/۰۶/۱۶

موقعیت شغلی دکتری درباره قصه‌های معروف عربی، دانشگاه ژان مولِن لیون، فرانسه

دانشگاه ژان مولن در لیون فرانسه برای یک موقعیت شغلی دکتری برای پروژه ای با عنوان «تاریخچه: اماکن و کاربردهای قصه‌های معروف عربی در حوزه کشورهای شام معاصر» فراخوان داده است. علاقمندان تا 25 شهریور سال جاری جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

فراخوان کنفرانس در موضوع زنان و جنبش‌های سیاسی در مدیترانه عربی، دانشگاه پاریس ۱/پانتئون-سوربن ، فرانسه

در زمستان سال جاری کنفرانسی در موضوع زنان و جنبش‌های سیاسی در مدیترانه عربی در دانشگاه پاریس ۱/پانتئون-سوربن در کشور فرانسه برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس می‌باید چکیده سخنرانی خود را حداکثر تا یازده شهریور سال جاری به این دانشگاه ارسال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این فایل مراجعه کنید. 
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

فراخوان مقاله در زمینه «الکل در جهان اسلام: تاریخ، جغرافی، رفتار و سیاست‌گذاری‌ها از قرن پانزدهم تاکنون» برای ژورنال جهان‌های مسلمان و مدیترانه، فرانسه

ژورنال جهان‌های مسلمان و مدیترانه برای شماره ویژه خود با موضوع «الکل در جهان اسلام: تاریخ، جغرافی، رفتار و سیاست‌گذاری‌ها از قرن پانزدهم تاکنون» فراخوان داده است. علاقه مندان به درج مقالات خود در این ژورنال می باید حداکثر تا یازدهم شهریور سال جاری چکیده مقاله خود را ارسال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.  
۱۳۹۹/۰۴/۱۵

فراخوان مقاله درباره سانسور، دور زدن و افشای اطلاعات، مؤسسه پاریس برای علوم سیاسی، فرانسه

مؤسسه پاریس برای علوم سیاسی در اکتبر سال جاری میلادی کنفرانسی درباره «سانسور، دورزدن و افشای اطلاعات» در کشورهای غیردموکراتیک در قرن بیستم برگزار خواهد کرد. علاقمندان تا 20 تیر ماه سال جاری جهت ارسال چکیده فرصت دارند. به دلیل شرایط خاص بهداشت جهانی ممکن است کنفرانس به شکل آنلاین برگزار شود. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.