همه
۱۴۰۲/۰۸/۲۵

فراخوان کنفرانس درباره مسلمانان آسیای مرکزی، مؤسسه مطالعات اسماعیلی، انگلیس

مؤسسه مطالعات اسماعیلی لندن در سال آتی کنفرانسی با موضوع «مهاجرت های تاریخی و معاصر مسلمانان آسیای مرکزی: تاریخ، فرهنگ و هویت» برگزار می کند. علاقمندان تا 24 آذر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۲۴

فراخوان کنفرانس درباره جنبش‌های شورشی صدر اسلام، دانشگاه هامبورگ، آلمان

دانشگاه هامبورگ در سال آتی کنفرانسی درباره جنبش‌های شورشگر در صدر اسلام برگزار می کند. علاقمندان تا 24 آذر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۲۲

فراخوان مقاله در زمینه مطالعات شیعی، ژورنال ترکیه ای مطالعات شیعه، ترکیه

ژورنال ترکیه ای مطالعات شیعه برای چاپ مقالات در زمینه شیعه پژوهی فراخوان داده است. علاقمندان تا 9 آذر برای ارسال مقالات برای چاپ در آخرین شماره این ژورنال فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۱۹

فرصت پژوهشی در زمینه مطالعات یهودی، مؤسسه لایبنیتس، آلمان

مؤسسه لایبنیتس برای تاریخ و فرهنگ یهودی برای فرصت‌های پژوهشی 1 الی 3 ماهه فراخوان داده است. علاقمندان تا ۲۴ آذر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۱۹

موقعیت شغلی دکتری در زمینه زنان و شهادت در ادیان ابراهیمی، دانشگاه فریبورگ، سوئیس

دانشگاه فریبورگ برای یک موقعیت شغلی دکتری در پروژه ای با موضوع «زنان، شهادت و درام مذهبی در سنت‌ ادیان ابراهیمی» فراخوان داده است. علاقمندان تا 5 آذر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۱۴

فراخوان مقاله در زمینه‌های مختلف مطالعات اسلامی، ژورنال مطالعات اسلامی، آفریقای جنوبی

ژورنال موسوم به مطالعات اسلامی وابسته به دانشگاه آفریقای جنوبی برای شماره امسال خود فراخوان مقاله داده است. این به ژورنال موضوعات مختلف مرتبط به مسلمانان و جهان اسلام می پردازد. موضوعات مربوط به اسلام در آفریقا و همینطور مطالعات معاصر اسلام به طور ویژه مورد توجه هستند. علاقمندان برای ارسال مقاله به این لینک مراجعه کنند.
۱۴۰۲/۰۸/۱۴

فراخوان کنفرانس در زمینه مطالعات عربی و اسلامی، دانشگاه کنتاکی، آمریکا

دانشگاه کنتاکی کنفرانسی در زمینه مطالعات عربی و اسلامی به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می کند. این کنفرانس به موضوعات مختلفی همچون: ادبیات و فیلم و فرهنگ عربی، اساطیر و فولکلور عرب، مطالعات جنسیتی و زنان، تاریخ و اندیشه عرب، آموزش زبان عربی، اسلام در آمریکا، تاریخ و فرهنگ و اندیشه اسلامی و حقوق اسلامی می‎پردازد. علاقمندان تا 24 مهر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۷/۲۰

فراخوان کنفرانس درباره عدالت در سنت های اسلامی و مسیحی مدیترانه، انجمن مدیترانه قرون میانه، اسپانیا

انجمن مدیترانه قرون میانه، کنفرانسی با موضوع «ادراکات از عدالت در مدیترانه مسیحی و اسلامی (500-1200)» در مادرید برگزار می‌کند. علاقمندان تا 24 آبان برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۷/۱۳

فراخوان کرسی ابن رشد برای اسلام مدیترانه ای، دانشگاه اکس مارسی، فرانسه

مؤسسه مطالعات پیشرفته دانشگاه دانشگاه اکس مارسی برای یک موقعیت اقامت پژوهشی 5 ماهه موسوم به «کرسی ابن رشد برای اسلام مدیترانه‌ای» فراخوان داده است. علاقمندان تا 26 مهر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۷/۱۱

فراخوان مقاله در زمینه مطالعات اسلامی، ژورنال افکارنا، اندونزی

ژورنال موسوم به «افکارنا: ژورنال میان رشته‌ای اندونزی برای مطالعات اسلامی» برای دریافت مقالات فراخوان داده است. علاقمندان تا 23 مهر برای ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۶/۲۰

فراخوان کنفرانس درباره دروزیان، دانشگاه کانزاس، آمریکا

دانشگاه کانزاس یک کنفرانس میان‌رشته‌ای برخط با موضوع «مطالعات دروزیان: گذشته، حال و آینده» برگزار می‌کند. علاقمندان تا 8 مهر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۶/۱۴

مدرسه پائیزه درباره بافت تاریخی تفسیر قرآن، دانشگاه آمستردام، هلند

دانشگاه آمستردام یک مدرسه پائیزه با موضوع «قرآن و جوامعی تفسیرکننده آن» برگزار می کند. علاقمندان تا 24 شهریور برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۶/۰۶

موقعیت شغلی دکتری در زمینه مطالعات ترکی/عثمانی یا تاریخ اسلام، دانشگاه ماینتس، آلمان

دانشگاه ماینتس برای یک موقعیت شغلی دکتری در زمینه مطالعات ترکی/عثمانی و یا تاریخ اسلام فراخوان داده است. علاقمندان تا 23 مهر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۶/۰۳

فراخوان کنفرانس درباره تاریخ حدیث اولیه امامیه، مؤسسه المهدی بیرمنگام، انگلیس

مؤسسه المهدی در بیرمنگام در سال آتی کنفرانسی با موضوع «تدوين حديث: تاريخ و تكامل پیکره حديثی اوليه اماميه» برگزار می‌کند. علاقمندان تا 10 آبان برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۵/۲۵

موقعیت شغلی فوق دکتری در زمینه تاریخ زیست محیطی مدیترانه اسلامی، دانشگاه کافوسکاری ونیز، ایتالیا

دانشگاه کافوسکاری ونیز برای یک موقعیت شغلی فوق دکتری در زمینه «تاریخ زیست محیطی در مدیترانه اسلامی در قرون میانه میلادی» فراخوان داده است. علاقمندان تا 24  شهریور برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.