همه
۱۴۰۲/۱۱/۱۸

فراخوان مقاله در زمینه کاریزمای مذهبی در خاورمیانه، مجله آنتروپولیتیکا، پرتغال

مجله آنتروپولیتیکا برای یک شماره ویژه با موضوع «کاریزمای مذهبی در خاورمیانه و شمال آفریقا و دیاسپوراهای آنها: اقتدار، جانشینی، و فداکاری» فراخوان داده است. علاقمندان تا 4 اسفند برای ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۱/۱۳

فراخوان مقاله در زمینه مطالعات اسلامی و یهودی، ژورنال همسا، پرتغال

ژورنال موسوم به «هَمسا» در زمینه مطالعات یهودی و اسلامی برای شمارۀ جدید خود فراخوان داده است. علاقمندان تا 9 اسفند برای ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۶/۲۱

فراخوان کنفرانس درباره مداخلات بشردوستانه خاورمیانه، دانشگاه لیسبون، پرتغال

دانشگاه لیسبون در سال آتی کنفرانسی با عنوان «روایت ها و مداخلات بشردوستانه از خاورمیانه معاصر» برگزار می کند. علاقمندان تا 8 مهرماه برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۵/۳۰

فراخوان کنفرانس بین المللی درباره ترکیه، دانشگاه لیسبون، پرتغال

مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه لیسبون در اسفند ماه سال جاری کنفرانسی بین المللی درباره ترکیه برگزار می کند. علاقمندان تا 19 شهریور برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۹/۲۴

فراخوان کنفرانس درباره معماری و هنر اسلامی، مؤسسه وِسکس، پرتغال

در سال آتی چهارمین کنفرانس بین المللی معماری و هنر میراث اسلامی در لیسبون پرتغال برگزار می شود. علاقمندان باید در اولین فرصت چکیده های خود را ارسال کنند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۰/۰۱/۳۱

مدرسه تابستانه در حوزه فلسفه سیاسی و سیاست عمومی، دانشگاه مینهو، پرتغال

دانشگاه مینهو با همکاری دانشگاه یورک دوازدهمین مدرسه تابستانه خود در حوزه فلسفه سیاسی و سیاست عمومی را امسال به شکل برخط برگزار می کند. علاقمندان تا نهم خرداد ماه جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

موقعیت شغلی فوق دکتری در حوزه تاریخ، مؤسسه تاریخ معاصر، پرتغال

مؤسسه تاریخ معاصر در لیسبون پرتغال برای سه موقعیت شغلی فوق دکتری فراخوان داده است. علاقمندان تا سی ام آبان ماه سال جاری جهت ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷

فراخوان مقاله درباره تاریخ‌نگاری و فضای عمومی، ژورنال شیوه‌های تاریخ، پرتغال

ژورنال موسوم به شیوه‌های تاریخ برای شماره ویژه‌ای با عنوان « تاریخ و جدال: مباحث تاریخ نگاری و فضای عمومی» فراخوان داده است. علاقمندان تا 25 آبان جهت ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳

فراخوان مقاله برای کنفرانس مسائل اجتماعی و سیاسی اوراسیا، دانشگاه مستقل لیسبون، پرتغال

هفتمين كنفرانس بين المللي سياست و جامعه‌ي اوراسيا در اردیبهشت ماه سال آتی در دانشگاه مستقل (خصوصی) لیسبون در پرتغال برگزار می شود. متفاضیان تا دهم اسفند سال جاری برای ارسال چکیده فرصت دارند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰

فراخوان مقاله برای کنفرانس انجمن اروپایی انسان شناسان اجتماعی، لیسبون، پرتغال

كنفرانس انجمن اروپایی انسان شناسان اجتماعی در ماه جولای در لیسبون پرتغال برگزار با موضوع کلی «کرانه های جدید انسان شناختی در اروپا و فراسوی آن» برگزار خواهد شد. پنل 113 این کنفرانس با عنوان «تاریخ و کرانه‌های سبک زندگی‌ها در خاورمیانه» برای دریافت مقاله فراخوان داده است. متقاضیان تا 20 ژانویه برای ارسال چکیده فرصت دارند.
۱۳۹۷/۰۱/۱۴

بودجه‌های پژوهشی برای تحقیق در زمینه زبان و فرهنگ پرتغالی، بنیاد کاتوسته گولبنکیان، پرتغال

بنیاد کاتوسته گولبنکیان واقع در شهر لیسبون پرتغال،  به شماری از پژوهشگران علاقه‌مند به تحقیق در زمینه زبان و فرهنگ پرتغالی، بودجه‌ پژوهشی دوازده ماهه ارائه می‌کند. علاقه‌مندان به استفاده از این فرصت پژوهشی، می‌باید مدارک خود را حداکثر تا سی ام نوامبر سال جاری میلادی، به این بنیاد ارسال نمایند. 

۱۳۹۶/۰۶/۱۴

فراخوان مقاله برای ژورنال مطالعات اسلامی و یهودی

 ژورنال مطالعات اسلامی و یهودی (همسا) منتشره به زبان انگلیسی در پرتغال، مقاله می‌پذیرد. علاقه‌مندان به انتشار مقاله خود در این ژورنال، می‌باید متن کامل آن را تا پانزدهم اکتبر به این ژورنال ارسال نمایند. 

۱۳۹۶/۰۲/۲۶

بودجه پژوهشی در زمینه مطالعات اسلامی، مرکز مطالعات مردم شناسی، لیسبون، پرتغال

مرکز مطالعات مردم شناسی در شهر لیسبون پرتغال به شماری از پژوهشگران علاقه مند به تحقیق در پروژه «رویکردهای انتقادی به سیاست، فعالیت اجتماعی و نظامی گری اسلامی در منطقه غرب صحرای آفریقا» بودجه پژوهشی ارائه می کند. علاقه مندان می باید حداکثر تا هفدهم ماه مه، مدارک خود را به این مرکز ارسال نمایند.

 

۱۳۹۶/۰۱/۲۹

کنفرانس «مطلعات اسلامی»، دانشگاه لیسبون، پرتغال

دانشگاه لیسبون واقع در کشور پرتغال کنفرانسی با موضوع مطالعات اسلامی برگزار می‌کند. مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۲ ماه مه تعیین شده است

۱۳۹۵/۱۲/۲۶

بورسیه فوق دکترای مردم شناسی، مرکز پژوهشهای مردم شناختی لیسبون، پرتغال

مرکز پژوهشهای مردم شناختی لیسبون واقع در کشور پرتغال به دو پژوهشگر متخصص مردم شناسی و علاقه مند به تحقیق درباره اسلام و سیاست در آفریقا، بورسیه در قالب پروژه فوق دکترا ارائه می کند. علاقه مندان می باید مدارک خود را حداکثر تا تاریخ بیستم ماه جاری میلادی به این مرکز ارسال نمایند.