اجتماع شماری از پژوهشگران که در آن پژوهش‌ها ارائه می‌شود. این ارائه می تواند به شکل سخنرانی ـ ارائه شفاهی و یا پوستر ـ باشد. براساس نوع، بزرگی و ماهیت، یک کنفرانس می‌تواند از یک تا چند روز به طول انجامد و در بردارنده یک الی ده‌ها پنل (بخش) باشد. هر یک از پنل‌ها به موضوع خاصی می‌پردازد و توسط دانشمندی متخصص آن موضوع اداره می‌شود.

همه
۱۴۰۳/۰۲/۱۰

فراخوان کنفرانس درباره زکات، کالج دانشگاه هورون، کانادا

کالج دانشگاه هورون واقع در کانادا برای کنفرانسی با موضوع زکات و تأثیر و نحوه اجرای آن در جهان معاصر فراخوان داده است. علاقمندان تا سه شنبه، ۵ تیر ۱۴۰۳ برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۳/۰۲/۰۷

فراخوان کنفرانس درباره تحول در حقوق، سوآس، انگلیس

مدرسه مطالعات شرقی و آفریقایی لندن(سوآس) برای کنفرانسی در زمینه تحول در حقوق فراخوان داده است. علاقمندان تا 12 اردیبهشت برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۳/۰۱/۲۶

فراخوان کنفرانس درباره ایران و چین، دانشگاه گرونینگن، هلند

دانشگاه گرونینگن برای کنفرانسی با موضوع میراث مشترک و روابط معاصر ایران و چین فراخوان داده است. علاقمندان تا 26 اردیبهشت  برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۳/۰۱/۲۴

فراخوان کنفرانس درباره سه دین ابراهیمی بزرگ، پروژه قرآن اروپایی، ایتالیا

پروژه موسوم به قرآن اروپایی قرار است کنفرانسی با موضوع سه دین ابراهیمی بزرگ(اسلام، یهودیت و مسیحیت) و رابطه آنها با یکدیگر برگزار کند. علاقمندان تا شنبه، ۱۲ خرداد ۱۴۰۳برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۱۲/۱۱

فراخوان کنفرانس درباره باستان‌شناسی اسلامی، دانشگاه فرانکفورت، آلمان

دانشگاه گوته فرانکفورت در ماه آذر سال آتی میلادی کنفرانسی درباره باستان‌شناسی اسلامی برگزار می کند. علاقمندان تا ۱۲ فروردین سال آتی برای ارسال چکیده فرصت […]
۱۴۰۲/۱۲/۰۹

فراخوان کنفرانس در زمینه مطالعات تاریخی، دانشگاه بیلگی، ترکیه

دانشگاه بیلگی استانبول با همکاری دانشگاه بن یک کنفرانس در زمینه مطالعات تاریخی با هدف‌گذاری دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار می کند. علاقمندان تا 25 اسفند برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۱۲/۰۶

فراخوان کنفرانس درباره روابط بین‌الملل، دانشگاه کاتولیک لیل، فرانسه

هفدهمین کنفرانس پان‌اروپایی روابط بین‌الملل در سال جاری میلادی دانشگاه کاتولیک لیل فرانسه برگزار می شود. این کنفرانس یک بخش ویژه با موضوع «اسلام در امور بین‌الملل: نظریه‌ها و عملکردهای دیپلماسی» دارد. علاقمندان تا ۲۳ اسفند برای ارسال چکیده و پیشنهاد پنل فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۱۱/۱۱

فراخوان کنفرانس درباره رؤیا در اسلام، دانشگاه اگزتر، انگلیس

نهاد موسوم به شبکه اروپایی برای مطالعه اسلام و باطن‌گرایی، کنفرانس سال جاری میلادی خود را در ماه جولای در دانشگاه اگزتر با موضوع رؤیا برگزار می‌کند. علاقمندان تا 26 بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۱۱/۰۹

فراخوان کنفرانس در زمینه مطالعات خاورمیانه، انجمن مطالعات خاورمیانه، آمریکا

پنجاه و هشتمین کنفرانس سالانه انجمن مطالعات خاورمیانه (مِسا) به شکل برخط در سال جاری میلادی برگزار می شود. علاقمندان تا ۲۶ بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۱۱/۰۲

فراخوان کنفرانس درباره بایگانی دیجیتال در جهان عرب، دانشگاه سوربن ابوظبی، امارات

در اکتبر سال جاری میلادی چند نهاد علمی و آکادمیک کنفرانسی در ابوظبی با عنوان بایگانی دیجیتال در جهان عرب برگزار می کنند. علاقمندان تا یکشنبه، ۲۹ بهمن ۱۴۰۲برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۱۰/۲۶

فراخوان کنفرانس درباره مطالعات تطبیقی قرآن و عهدین، انجمن ادبیات کتاب مقدس، هلند

نشست بین‌المللی انجمن ادبیات کتاب مقدس قرار است در شهر آمستردام برگزار شود. در این نشست فراگیر یک پنل اختصاصی به موضوع «قرآن و سنت اسلامی […]
۱۴۰۲/۱۰/۲۱

فراخوان کنفرانس درباره مطالعات خلیج فارس، دانشگاه اگزتر، انگلیس

مرکز مطالعات خلیج فارس در دانشگاه اگزتر 34 امین کنفرانس خود با موضوع «زیست‌جهان‌های انرژی و محیط زیست در منطقه خلیج» را برگزار می کند. علاقمندان تا ۲۹ دی ماه برای ارسال چکیده فرصت دارند.
۱۴۰۲/۱۰/۱۹

فراخوان کنفرانس درباره مطالعات خاورمیانه، دانشگاه تامپره، فنلاند

هفتمین کنفرانس فنلاند برای مطالعات خاورمیانه و شمال آفریقا با عنوان «استعمارزدایی از مطالعات خاورمیانه: دیدگاه های انتقادی و بحث های نوظهور» در ژوئن سال آتی میلادی در دانشگاه تامپره برگزار می شود. علاقمندان تا ۱ بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۲۵

فراخوان کنفرانس درباره مسلمانان آسیای مرکزی، مؤسسه مطالعات اسماعیلی، انگلیس

مؤسسه مطالعات اسماعیلی لندن در سال آتی کنفرانسی با موضوع «مهاجرت های تاریخی و معاصر مسلمانان آسیای مرکزی: تاریخ، فرهنگ و هویت» برگزار می کند. علاقمندان تا 24 آذر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۲۴

فراخوان کنفرانس درباره جنبش‌های شورشی صدر اسلام، دانشگاه هامبورگ، آلمان

دانشگاه هامبورگ در سال آتی کنفرانسی درباره جنبش‌های شورشگر در صدر اسلام برگزار می کند. علاقمندان تا 24 آذر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.