اجتماع شماری از پژوهشگران که در آن پژوهش‌ها ارائه می‌شود. این ارائه می تواند به شکل سخنرانی ـ ارائه شفاهی و یا پوستر ـ باشد. براساس نوع، بزرگی و ماهیت، یک کنفرانس می‌تواند از یک تا چند روز به طول انجامد و در بردارنده یک الی ده‌ها پنل (بخش) باشد. هر یک از پنل‌ها به موضوع خاصی می‌پردازد و توسط دانشمندی متخصص آن موضوع اداره می‌شود.

همه
۱۴۰۲/۰۸/۲۵

فراخوان کنفرانس درباره مسلمانان آسیای مرکزی، مؤسسه مطالعات اسماعیلی، انگلیس

مؤسسه مطالعات اسماعیلی لندن در سال آتی کنفرانسی با موضوع «مهاجرت های تاریخی و معاصر مسلمانان آسیای مرکزی: تاریخ، فرهنگ و هویت» برگزار می کند. علاقمندان تا 24 آذر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۲۴

فراخوان کنفرانس درباره جنبش‌های شورشی صدر اسلام، دانشگاه هامبورگ، آلمان

دانشگاه هامبورگ در سال آتی کنفرانسی درباره جنبش‌های شورشگر در صدر اسلام برگزار می کند. علاقمندان تا 24 آذر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۱۹

فراخوان کنفرانس در زمینه مطالعات پسااستعماری و پسا امپریالیستی، مرکز مطالعات ترکی، عثمانی، بالکان و آسیای مرکزی، فرانسه

مرکز مطالعات ترکی، عثمانی، بالکان و آسیای مرکزی کنفرانسی با حوزه مطالعات پسااستعماری/استعماری و پساامپریالیستی/امپریالیستی برگزار می کند. علاقمندان تا 26 آبان برای ارسال چکیده فرصت دارند. این کنفرانس به سخنرانان برگزیده گرنت سفر می دهد. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۱۴

فراخوان مقاله در زمینه‌های مختلف مطالعات اسلامی، ژورنال مطالعات اسلامی، آفریقای جنوبی

ژورنال موسوم به مطالعات اسلامی وابسته به دانشگاه آفریقای جنوبی برای شماره امسال خود فراخوان مقاله داده است. این به ژورنال موضوعات مختلف مرتبط به مسلمانان و جهان اسلام می پردازد. موضوعات مربوط به اسلام در آفریقا و همینطور مطالعات معاصر اسلام به طور ویژه مورد توجه هستند. علاقمندان برای ارسال مقاله به این لینک مراجعه کنند.
۱۴۰۲/۰۸/۱۴

فراخوان کنفرانس در زمینه مطالعات عربی و اسلامی، دانشگاه کنتاکی، آمریکا

دانشگاه کنتاکی کنفرانسی در زمینه مطالعات عربی و اسلامی به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می کند. این کنفرانس به موضوعات مختلفی همچون: ادبیات و فیلم و فرهنگ عربی، اساطیر و فولکلور عرب، مطالعات جنسیتی و زنان، تاریخ و اندیشه عرب، آموزش زبان عربی، اسلام در آمریکا، تاریخ و فرهنگ و اندیشه اسلامی و حقوق اسلامی می‎پردازد. علاقمندان تا 24 مهر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۸/۰۲

فراخوان کنفرانس درباره اسناد خودنوشت عثمانی، دانشگاه مدنیت و نهادی دیگر، مقدونیه شمالی

سومین نشست «اسناد خودنوشت عثمانی: فهرست، تحلیل (۱۵۰۰-۱۸۰۰)»، که توسط دانشگاه مدنیت استانبول و برخی نهادهای سازماندهی شده است در خرداد ماه سال آینده در جمهوری […]
۱۴۰۲/۰۷/۲۶

فراخوان کنفرانس درباره اپیدمی‌ها، دانشگاه آزاد کاتالونیا، اسپانیا

دانشگاه آزاد کاتالونیا کنفرانسی با موضوع «اپیدمی‌ها و عوامل تعیین‌کننده آنها: گذشته و حال» برگزار می‌کند. علاقمندان تا جمعه، ۱۰ آذر ۱۴۰۲ برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۷/۲۰

فراخوان کنفرانس درباره عدالت در سنت های اسلامی و مسیحی مدیترانه، انجمن مدیترانه قرون میانه، اسپانیا

انجمن مدیترانه قرون میانه، کنفرانسی با موضوع «ادراکات از عدالت در مدیترانه مسیحی و اسلامی (500-1200)» در مادرید برگزار می‌کند. علاقمندان تا 24 آبان برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۷/۱۱

فراخوان مقاله در زمینه مطالعات اسلامی، ژورنال افکارنا، اندونزی

ژورنال موسوم به «افکارنا: ژورنال میان رشته‌ای اندونزی برای مطالعات اسلامی» برای دریافت مقالات فراخوان داده است. علاقمندان تا 23 مهر برای ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۷/۰۵

فراخوان کنفرانس درباره تاریخ دولت سازی زنان در آفریقا، دانشگاه وین، اتریش

دانشگاه وین برای کنفرانسی با موضوع « زنان و تاریخ دولت سازی در کشورهای آفریقایی پسااستعماری» فراخوان داده است. علاقمندان تا 23 مهر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۷/۰۴

فراخوان کنفرانس درباره معنویت‌های سبز در اروپا، مؤسسه لایبنیتز، آلمان

مؤسسه لایبنیتز برای تاریخ اروپا کنفرانسی درباره معنویت‌های سبز در جوامع اروپایی برگزار می کند. علاقمندان تا ۲۳ مهر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات […]
۱۴۰۲/۰۷/۰۲

وبینار اسناد مالی در فاطمیان مصر، دانشگاه مونیخ، آلمان

بیست و دومین دوره وبینارهای مطالعه اسناد و پاپیروس‌های عربی درباره اسناد قرض دادن و قرض گرفتن در فاطمیان مصر برگزار می شود. علاقمندان تا 17 مهر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۶/۳۱

فراخوان کنفرانس در زمینه علوم انسانی دیجیتال، دانشگاه آمریکایی شارجه، امارات

گروه مطالعات عربی و ترجمه در دانشگاه آمریکایی شارجه کنفرانسی با موضوع «علوم انسانی دیجیتال از منظر عملیاتی: گسترش افق‌ها و دگرگونی حوزه دانشی در جهان عربی/اسلام» برگزار می کند. علاقمندان تا نهم مهرماه برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۶/۲۳

فراخوان کنفرانس دربارۀ تاریخ مناطق شهری ، انجمن اروپایی برای تاریخ شهری، چک

شانزدهمین کنفرانس انجمن اروپایی برای تاریخ شهری در شهریور سال آینده در استراوا، جمهوری چک برگزار می شود. علاقمندان تا 8 مهر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۲/۰۶/۲۰

فراخوان کنفرانس درباره دروزیان، دانشگاه کانزاس، آمریکا

دانشگاه کانزاس یک کنفرانس میان‌رشته‌ای برخط با موضوع «مطالعات دروزیان: گذشته، حال و آینده» برگزار می‌کند. علاقمندان تا 8 مهر برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.