همه
۱۴۰۱/۱۲/۱۰

فراخوان مقاله درباره اسلام در ادبیات آلمان، ژورنال هنرها، سوئیس

ژورنال موسوم به هنرها وابسته به انتشارات امی دی پی آی سوئیس برای یک شماره ویژه با موضوع «بازنمایی‌های اسلام در ادبیات آلمانوفون: چشم‌اندازهای فرهنگی از عصر روشنگری تا کنون» فراخوان داده است. علاقمندان تا 10 اردیبهشت برای ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۱/۱۳

فراخوان مقاله در زمینه مطالعات اسلامی و یهودی، ژورنال همسا، پرتغال

ژورنال موسوم به «هَمسا» در زمینه مطالعات یهودی و اسلامی برای شمارۀ جدید خود فراخوان داده است. علاقمندان تا 9 اسفند برای ارسال مقاله فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۱/۱۱

مدرسه تابستانه درباره آرشیوهای اسلام در امپراطوری روسیه، آکادمی علوم اتریش، اتریش

آکادمی علوم اتریش یک مدرسه تابستانه با موضوع آرشیوهای اسلام در امپراطوری روسیه از قرن 16 تا اوایل قرن 20 میلادی برگزار می کند. علاقمندان تا نهم اسفند برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۱/۰۷

فراخوان مقاله در زمینه گفتمان «مقاصد»، ژورنال ادیانِ انتشارات ام دی پی آی، سوئیس

ژورنال موسوم به ادیان برای یک شماره ویژه با عنوان «نقدی بر گفتمان مدرن مقاصد» فراخوان داده است. علاقمندان تا26 بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۱/۰۳

بورس تحقیقاتی در زمینه حقوق اسلامی، دانشگاه هاروارد، آمریکا

مدرسه حقوق دانشگاه هاروارد برای بورس تحقیقاتی موقت در زمینه حقوق اسلامی فراخوان داده است. علاقمندان تا 11 بهمن برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۰/۲۷

موقعیت شغلی دکتری در زمینه مطالعات دینی و اسلامی، دانشگاه‌های مختلف، سوئد

دانشگاه استکهلم و شمار دیگری از دانشگاه‌های سوئد در مجموع برای 12 موقعیت شغلی دکتری در زمینه مطالعات دینی و اسلامی فراخوان داده‌اند. زمان اقدام و آخرین فرصت ارسال مدارک برای این موقعیت‌ها در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۰/۱۳

فراخوان کنفرانس درباره علوم ریاضی در تاریخ اسلام، بنیاد فؤاد سزگین، ترکیه

بنیاد فؤاد سزگین با همکاری چند نهاد دیگر در سال جاری میلادی کنفرانسی در استانبول با موضوع «علوم ریاضی در تاریخ اسلام: رویکردهای جدید، موضوعات، و زمینه‌ها» برگزار می کند. علاقمندان تا 25 دی ماه برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۱۰/۰۵

فراخوان کنفرانس درباره اقلیت‌های مسلمان و مسائل سکولاریته در چین، دانشگاه لایپزیگ، آلمان

دانشگاه لایپزیگ در سال آتی میلادی یک کارگاه بین‌المللی با موضوع «اقلیت‌های مسلمان و مسائل سکولاریته در چین و فراسوی آن» برگزار می کند. علاقمندان تا 26 برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۹/۲۳

فراخوان پنل درباره کاراکترهای بایبلی در اسلام و مسیحیت و یهودیت، انجمن متون بایبلی، آفریقای جنوبی

انجمن متون بایبلی گردهمایی بین المللی خود را در سال آتی در آفریقای جنوبی برگزار می کند. در این کنفرانس یک پنل اختصاصی به موضوع «کاراکترهای بایبلی در اسلام و یهودیت و مسیحیت» اختصاص داده شده است. علاقمندان تا 11 بهمن برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۹/۲۱

فراخوان کنفرانس درباره مطالعات تطبیقی سنت اسلامی و متون بایبلی، انجمن متون بایبلی، آفریقای جنوبی

انجمن متون بایبلی گردهمایی بین المللی خود را در سال آتی در آفریقای جنوبی برگزار می کند. در این کنفرانس طبق روال سالهای گذشته یک پنل اختصاصی به موضوع «قرآن و سنت اسلامی در چشم اندازی تطبیقی» اختصاص داده است. علاقمندان تا 11 بهمن  سال آتی برای ارسال چکیده فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۸/۳۰

موقعیت شغلی دکتری در زمینه مطالعات خاورمیانه و جوامع مسلمان، دانشگاه برن، سوئیس

مؤسسه مطالعات خاورمیانه و جوامع مسلمان در دانشگاه برن سوئیس برای یک موقعیت شغلی دکتری فراخوان داده است. علاقمندان تا 24 آذر برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۸/۰۳

فراخوان برنامه کارشناسی ارشد مطالعات خاورمیانه و اسلامی، دانشگاه آمریکایی بیروت، لبنان

دانشگاه آمریکایی بیروت برای یک برنامه کارشناسی ارشد با عنوان «مطالعات خاورمیانه و مطالعات اسلامی» فراخوان داده است. علاقمندان تا 12 آبان برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این فایل مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۸/۰۳

موقعیت شغلی فوق دکتری در زمینه مطالعات اسلامی، دانشگاه شیکاگو، آمریکا

مدرسه الهیات دانشگاه شیکاگو برای یک موقعیت شغلی فوق دکتری در زمینه مطالعات اسلامی فراخوان داده است. علاقمندان تا 10 آبان برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۲۹

فراخوان بورس دکتری در رشته مطالعات اسلامی با رویکرد الهیاتی و اجتماعی-فرهنگی، دانشگاه آزاد برلین، آلمان

مدرسه تحصیلات تکمیلی فرهنگ‌ها و جوامع مسلمان برای سال آتی میلادی، فراخوان بورس دکتری در زمینه‌های مرتبط با جوامع مسلمان در زمینه‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و مطالعات منطقه‌ای داده است. علاقمندان تا 10 آبان برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.
۱۴۰۱/۰۷/۲۶

موقعیت دستیار پژوهشی در حوزه مطالعات اسلامی، دانشگاه هامبورگ، آلمان

مؤسسه مطالعات آسیا و آفریقا در دانشگاه هامبورگ برای یک موقعیت شغلی دستیار پژوهشی نیمه وقت فراخوان داده است. علاقمندان تا 29 مهرماه برای ارسال درخواست فرصت دارند. برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.